Miłośnicy psów, kotów i innych udomowionych zwierzaków zgodnie twierdzą, że zwierzęta to niezwykli przyjaciele ludzi i źródło ciekawej wiedzy nie tylko o ich świecie, ale i o nas samych. Co więcej zachowanie zwierzaków może być wręcz inspirujące dla ludzkich działań.
Wakacje to czas wyjazdów i odpoczynku, a jednocześnie najgorszy okres dla zwierząt, które w letnich miesiącach są najczęściej porzucane i krzywdzone. Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem. Mimo tego, co roku odnotowywane są przypadki porzucania psów, czy kotów. Porzucenie to najczęściej rezultat nieprzemyślanej decyzji, braku pojęcia o tym, z czym związane jest posiadanie psa i jakie obowiązki spoczywają na właścicielu.
Chora na cukrzycę kobieta wzięła ze schroniska w Wisconsin dwa koty. Zaledwie kilka godzin poźniej jeden ze zwierzaków ocelił jej życie gdy doświadczyła ostrej hipoglikemii (niedocukrzenia).
Zmarł Michał Sumiński, dziennikarz, leśnik, zoolog, podróżnik, autor książek o tematyce żeglarskiej, znany przede wszystkim z telewizyjnego programu programu "Zwierzyniec". Miał 97 lat.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Święto powołano we Florencji w 1931 roku na zjeździe ekologów. Obchody Dnia mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom, że zwierzęta są żywymi istotami i mają swoje prawa. Ich organizatorzy chcą wpłynąć na postawy ludzi i uwrażliwić społeczeństwa na problem złego traktowania zwierząt.
Posiadanie pupila wiąże się z licznymi obowiązkami, ale każdy miłośnik zwierząt przyzna, że te wszystkie ograniczenia i powinności nie są wielkim kosztem za wiernego przyjaciela u swego boku. Poza tym okazuje się, że zwierzęta mają bardzo korzystny wpływ na zdrowie.
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Święto mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, w Polsce po raz pierwszy obchodzone było w 2006 roku. Jednym z celów dnia jest także celu niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie ludzi na koty i ich czasem niezwykle trudne życie. Przyznawany jest także tytuł "Kociarza Roku".
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals 28 listopada rozpoczyna Zimową Akcję Adopcyjną "Chcemy zdążyć do domu przed zimą". Inauguracją akcji jest otwarty Otwarty Dzień Schronisk.
Rekordowe upały stanowią obciążenie nie tylko dla ludzi ale także dla zwierząt. Psy, koty i inni ulubieńcy znoszą wysokie temperatury równie źle jak ich właściciele. Należy więc także pamiętać o ułatwieniu im funkcjonowania w ekstremalnych warunkach.
Kirstie Alley wydaje 40 tysięcy dolarów rocznie na swoje domowe stadko lemurów. Aktorka zatrudnia dwóch pracowników zoo, którzy codziennie troszczą się o egzotyczne zwierzątka.
Właśnie ukazała się Europejska Czerwona Księga - przegląd stanu zachowania około 6.000 europejskich gatunków - a jej treść nie napawa optymizmem. Dane, które zostały opracowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, pokazują, że 14% ważek, 11% chrząszczy i 9% motyli w Europie jest zagrożonych wyginięciem. Jeszcze bardziej alarmującym jest fakt, że niektóre z tych gatunków są zagrożone wyginięciem na skalę globalną. Gatunki te wpisano do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych (TM) Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów (IUCN).
Jak wynika z raportu „Pacjent: zwierzę" firmy On Board PR i Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt na podstawie badań PBS DGA: Internet jest jednym z najważniejszych źródeł informacji dla wielu właścicieli zwierząt.
O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie trzeba przekonywać nikogo. Kot czy świnka morska mogą być równie wdzięcznym towarzyszem. CIRS - Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Centrum Przyjaznych Relacji „Ludzie - Zwierzęta" uruchomiło właśnie nietypowy projekt „Przyjazne 4ŁAPY".
Roger Moore przyłączył się do kampanii mającej na celu wprowadzenie zakazu handlu francuskim specjałem foie gras w Wielkiej Brytanii.
74-letni Antoni Gucwiński został wczoraj odwołany ze stanowiska dyrektora wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Według "Gazety Wyborczej", decyzję prezydenta Wrocławia przyspieszyły doniesienia na temat więzienia brunatnego niedźwiedzia przez 8 lat w małym bunkrze.