Wiele osób próbuje zmienić społeczeństwo na lepsze. Prawdziwym wyzwaniem jest to, jak znaleźć dobre rozwiązania, które można skalować na potrzeby poważnych zmian. Nowe badania sugerują, że zmiany społeczne mogą zależeć od relacji między korzystnymi zachowaniami a wdrażanymi politykami.
Długotrwała ekspozycja na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury nie tylko niesie ze sobą większe ryzyko śmierci, ale może być również powiązana z wieloma innymi problemami zdrowotnymi, w tym zmniejszoną aktywnością fizyczną i demencją.
Skutki zmian klimatycznych są odczuwalne na całym świecie; czy zastanawiasz się jednak nad tym, jakie będzie to miało wpływ na samopoczucie w twoim rodzinnym mieście? Interaktywna aplikacja internetowa opracowana przez Centrum Nauk o Środowisku Uniwersytetu Maryland umożliwia użytkownikom przeszukiwanie czterdziestu tysięcy miejsc na całym świecie w celu dopasowania oczekiwanego przyszłego klimatu w wybranym mieście do obecnego klimatu w innej lokalizacji.
Pożary prowadzą do wzrostu liczby wizyt na oddziałach ratunkowych związanych z stanami lękowymi. Równolegle do zmian klimatu nasileniu ulegają problemy psychiczne.
Przeprowadzono symulację wpływu zmian klimatu na rozmieszczenie dwóch wiodących alergenów - pyłków dębu i ambrozji - w różnych stanach USA. Jak się okazuje, zmiany klimatyczne mogą sprzyjać nasileniu objawów alergii.
Ostatnie ekstremalne zjawiska pogodowe - upał, susza, ulewy - sprawiają, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ekologię i zastanawiają się, jak zmniejszyć swój ślad węglowy w sezonie świątecznym. Eksperci z Saint Joseph's University w Filadelfii radzą, by kupić prawdziwą choinkę - nie rozwiąże to problemów klimatycznych na świecie, ale jest mniej szkodliwe dla środowiska niż używanie sztucznej choinki przez kilka lat, a następnie wyrzucenie jej.
Wraz ze wzrostem dziennych temperatur zwiększa się liczba pacjentów z kamieniami nerkowymi. Odkryto związek związek między upalnymi dniami i ryzykiem kamieni nerkowych.
Zmiany klimatu mogą mieć poważny wpływ na zdrowie psychiczne ludzi na całym świecie, ale jak dotąd to ważne zagadnienie było przedmiotem tylko nielicznych badań - jak piszą Lisa Page i Louise Howard z Instytutu Psychiatrii przy Kings College London w Wielkiej Brytanii.