Toksyna często stosowana w celu wygładzenia zmarszczek pomaga osobom cierpiącym z powodu migreny.
U kobiet spędzających wiele godzin przed komputerem szybciej pojawiają się załamania pod granicą żuchwy i głębokie zmarszczki, odkrył jeden z chirurgów plastycznych.
Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym to przełom w rozwoju medycyny estetycznej. Podawany do odpowiedniej warstwy skóry działa w trzech kierunkach: podnosi i wypełnia zmarszczki, nawilża skórę, pobudza komórki do produkcji kolagenu. Czy wreszcie odnaleziono sposób na zachowanie młodości?
Zdaniem Jean-Paula Gaultiera, kreatora mody (nie tylko tej konfekcyjnej, jest także twórcą perfum), zmarszczki powinny być przejęte przez kobiety z entuzjazmem, ponieważ czynią je pięknymi.
Ekstrakt z orchodei oraz kwas hialuronowy zostały połączone w dedykowanej skórze dojrzałej serii kosmetyków Magia Orchidei przygotowanej przez firmę Eveline Cosmetics.
Jeszcze do niedawna jedyną metodą osiągnięcia idealnego wyglądu była chirurgia plastyczna. Dziś, dzięki najnowocześniejszym odkryciom medycyny estetycznej, pożądany efekt można uzyskać bez skalpela - za pomocą bezpiecznych i nieinwazyjnych zabiegów. Gabinety, działające w tej branży, wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy rzeczywiście każdy z nich jest godny zaufania? Czym się kierować przy wyborze specjalisty? Na co zwrócić uwagę? Jak się okazuje, Polacy wciąż mają w tej dziedzinie wielkie braki.
Nierzadko wydajemy fortunę na najlepsze specyfiki - kremy, balsamy, maseczki, etc., tymczasem najlepsza broń w walce ze starzeniem się jest tuż pod naszym nosem. To, co jemy i jakie ćwiczenia wykonujemy, ma bezpośredni wpływ na proces starzenia się. Wystarczą niezbyt inwazyjne, ale regularne zmiany w stylu życia, a efekt powinien być zachwycający.
Chcesz pozbyć się zmarszczek? Pij co najmniej osiem szklanek wody codziennie. Eksperci twierdzą, że to eliksir młodości dla skóry.
Nie trzeba wydawać fortuny na kosmetyki, żeby osiągnąć pożądane efekty. Przeciwstarzeniowe preparaty muszą po prostu zawierać określone substancje, których skuteczność jest sprawdzona i usankcjonowana. Wśród całego bogactwa ekstraktów, eliksirów, mikstur, mieszanin, i kompozycji łatwo można stracić głowę. Poniżej więc siedem składników, których pożyteczność w walce z oznakami starzenia się została naukowo udowodniona.
Już od dwudziestego roku życia komórki naszej skóry ulegają procesom starzenia się. Naturalna ochrona twarzy znika, skóra traci elastyczność i jędrność. Pojawiają się także pierwsze bruzdy, zmarszczki i przebarwienia, a cera staje się coraz bardziej szara. Objawów procesu starzenia się skóry jest wiele. Liczne są także sposoby radzenia sobie z tym procesem. Kobiety nie są jednak skazane na lasery i botoks. Warto przyjrzeć się zaletom płynącym ze stosowania kosmetyków liftingujących.
Duża ilość tlenu może przyczynić się do ograniczenia powstawania zmarszczek, ponieważ zmniejsza uszkodzenia tkanek spowodowane promieniami UVB, wynika z japońskich studiów.
Dermokosmetyki stają się w Polsce coraz popularniejsze. Nic dziwnego, że pojawiają się nowe marki i linie „aptecznych kosmetyków". Na rynku zadebiutowały dermokosmetyki Inside. Wśród prezentowanych linii kosmetycznych znalazły się także preparaty do skóry dojrzałej, zawierające silnie działające składniki nawilżające i przeciwzmarszczkowe.
Według ustaleń opublikowanych przez czasopismo emocje, zastrzyki z Botoxu mogą zmniejszyć zdolności ludzi do odczuwania emocji.
Widoczny efekt starzenia się na skórze jest nieunikniony. Dodatkowo czynniki środowiskowe i stres mogą przyczynić się do przyspieszenia tego procesu. Zmian uniknąć się nie da, ale można podjąć kroki w celu kontrolowania wyglądu skóry. Odpowiedzią są tu styl życia i dobre kosmetyki.
Każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Jakkolwiek tegoroczna wiosna przysporzyła niemałych kłopotów przynosząc obfite deszcze, pogoda powoli zmienia się na bardziej letnią i słoneczną. To oznacza więcej okazji do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu organizm może syntetyzować tak potrzebną dla prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminę D. Więcej światła słonecznego to jednak także zagrożenie dla naszego zdrowia - warto chronić się przed jego szkodliwym promieniowaniem.