Zdrowa dieta wpływa na wygląd i może być świetnym „kosmetykiem" przeciwstarzeniowym. Odpowiedni sposób odżywiania się pomaga walczyć z upływem czasu widocznym na skórze. Określone składniki odżywcze opóźniają uwidacznianie na twarzy skutków procesu starzenia się.
Dlaczego gwiazdy zakładają wieczorem okulary przeciwsłoneczne? Nie zawsze jest to tylko ochrona przed natrętnymi flashami paparazzi. Ciemne okulary maskują także sińce, obrzęki, worki i zmarszczki pod oczami.
To, na ile lat wyglądasz, zależy od poziomu cukru we krwi. Badania wskazują, że większa ilość glukozy we krwi może postarzać.
Kolagen jest jedną z najważniejszych i cennych substancji, od których zależy młodość, jędrność, gładkość i elastyczność skóry. Bez niego nie mogą też prawidłowo działać: układ kostny, mięśnie, układ nerwowy, a także oczy, nerki, wątroba oraz serce.
Szyja jest metryką kobiety – to bardzo popularne i prawdziwe twierdzenie. Skóra szyi i dekoltu jest bardzo wymagająca, pozbawiona gruczołów łojowych, cienka i delikatna, a więc potrzebuje szczególnej troski. Latem nie sprzyja jej opalanie (słońce wysusza i przyspiesza pojawianie się zmarszczek), a zimą jest drażniona przez grube swetry, golfy i szaliki. A do tego wszystkiego często zdarza nam się zaniedbywać ja przy codziennej pielęgnacji. Efekt? Sucha, zwiotczała, pomarszczona szyja i dekolt, który zamiast upiększać, dodaje nam lat. Jak tego uniknąć?
Naukowcy z agencji NASA opracowali bardzo skuteczny - jak twierdzą - krem przeciwzmarszczkowy, który zawiera pył diamentowy. Niestety kosmetyk kosztuje setki funtów.
Aby dobrze dbać o skórę twarzy, warto ją myć dwa razy dziennie, nie stosować mleczka oczyszczającego, i z umiarem wygrzewać się na słońcu zawsze stosując ochronę przed promieniowaniem UV.
Starzenie jest nieuniknione, ale nic tak nie niepokoi jak pierwsze pojawiające się na twarzy zmarszczki. I choć ich powstania, podobnie jak upływającego czasu, nie sposób zatrzymać, to dziś dzięki innowacyjnym metodom z zakresu medycyny estetycznej możemy zminimalizować efekty starzenia się skóry. Przedstawiamy najpopularniejsze zabiegi likwidujące zmarszczki oferowane w polskich gabinetach medycyny estetycznej.
Jak najlepiej pielęgnować skórę dojrzałą? Których substancji należy jej dostarczać? O problemach i potrzebach skóry po 40. roku życia opowiada dermatolog, ekspert marki Revitacell, dr Edyta Engländer.
Courteney Cox nie ma nic przeciwko zabiegom opóźniającym starzenie. Aktorka, która w przyszłym roku skończy 50 lat, obawia się, że czas nie obejdzie się z nią łaskawie.
Działający natychmiast kwas hialuronowy i mniej znany, ale dający długotrwałe efekty kwas polimlekowy – oba wypełniacze wykorzystywane są w nieco inny sposób, ale każdy z nich jest skuteczny. Który w takim razie wybrać w walce o młodą skórę?
Zastrzyki z botoksu, od jakiegoś czasu stosowane do wygładzenia zmarszczek, mogą również dać ulgę przy przewlekłym bólu mięśni szyi i barku, wynika z nowych badań.
Pierwsze oznaki starzenia najbardziej widoczne są na twarzy, szyi i dłoniach. W tych partiach skóra szybciej staje się wiotka, traci swoją sprężystość oraz elastyczność. Warto poznać sposoby, dzięki którym możemy opóźnić zmiany zdradzające nasz wiek.
Oliwka w kosmetyce ma za zadanie wygładzić, rewitalizować, odżywić oraz nawilżyć skórę. Naszym ulubionym obszarem ciała, który poddajemy szczególnej uwadze jest właśnie twarz. To ona jest naszą wizytówką, chcemy, żeby wyglądała olśniewająco na co dzień dlatego dobrze jeśli wybieramy przemyślane kosmetyki, które odpowiadają na potrzeby naszej skóry w każdym wieku.
Ciało wraz z wiekiem ulega zmianom, jednakże podczas gdy procesy biologiczne odgrywają w intensyfikacji tych zmian znaczną rolę, styl życia może znacznie wpłynąć na stopień „zużycia" organizmu.