Zimą przed działaniem czynników atmosferycznych chronić powinniśmy nie tylko skórę, ale i oczy. Zmęczenie wzroku proteguje szybki zmierzch i przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach.
Jesień i zima to czas kiedy bardzo łatwo przemarznąć, co jest nie tylko nieprzyjemne ale może też być groźne dla zdrowia. Na szczęcie istnieje kilka domowych, dostępnych dla wszystkich i łatwych w zastosowaniu sposobów na szybkie rozgrzanie się.
Wbrew temu co można sądzić, skóra przetłuszcza się nie tylko latem. Nadmierne błyszczenie się skóry zimą to reakcja ochronna na działanie czynników zewnętrznych.
Większość z nas pamięta o tym, aby w czasie zimy szczególnie zadbać o nawilżenie i ochronę skóry, niestety często zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji włosów.
Zima, to pora roku podczas której skóra potrzebuje szczególnej ochrony. Czynniki atmosferyczne takie jak wiatr i mróz sprawiają, że skóra bardzo szybko traci odpowiedni poziom nawilżenia.
Zimą nasze ciało potrzebuje szczególnej ochrony, ubieramy się więc ciepło a odkryte części ciała smarujemy kosmetykami zabezpieczającym przed działaniem czynników atmosferycznych.
Jesień i zima to czas, kiedy najczęściej chorujemy, dopada nas grypa i katar. Sok z malin jest w dalszym ciągu, tak jak bywało za czasów naszych prababek, najskuteczniejszym i najzdrowszym lekiem na pierwsze symptomy przeziębienia.
Jesień i zima to czas, kiedy stajemy się słabsi, często chorujemy. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów, aby także porach roku cieszyć się dobrym zdrowiem.
Jak podaje „Neuropsychopharmacology”, sezonowa depresja pojawia się u tych ludzi, których organizmy nadmiernie zużywają serotoninę w miesiącach jesiennych i zimowych.
Choć medycyna robi wielkie postępy, a naukowcy wciąż opracowują nowe szczepionki i leki, nie sposób całkowicie wyeliminować ryzyko choroby. Jesień i zima to okres sprzyjający różnorodnym infekcjom przeczytaj, co możesz zrobić, aby zminimalizować prawdopodobieństwo zachorowania.
Zimową porą, kiedy za oknem szaro a dni są wyjątkowo krótkie, roślinom zielonym brakuje światła. Niska temperatura na zewnątrz z kolei sprawia, że powietrze w mieszkaniu staje się suche od rozgrzanych kaloryferów.
Nadchodzi zima i wielu seniorów będzie próbowało się ‘dogrzać’ kocami elektrycznymi. Warto zwrócić szczególną uwagę na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą używanie tego typu ogrzewania.