Przez cały rok nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Wahania temperatury, wiatr, promieniowanie słoneczne, zbyt suche czy wilgotne powietrze nie są tym, co cera lubi najbardziej. A taką kapryśną pogodę możemy aktualnie obserwować za oknem. Nie zapominajmy także, że twarz to jedyna część ciała, która pozostaje zawsze odkryta. Zastanówmy się zatem, jak huśtawka temperatur wpływa na stan naszej cery i jak temu zaradzić.
Mróz, wiatr, różnice temperatur i suche powietrze w pomieszczeniach - to wszystko może powodować, że zimą zauważamy wyraźny spadek kondycji skóry. Znając potrzeby naszej cery możemy jednak skutecznie poprawić jej wygląd i sprawić, że będzie w świetnej formie.
Wzmacnia odporność, oczyszcza organizm, w ziemie rekompensuje brak wysokich temperatur. Sauna. Mimo, że jej historia sięga 2000 lat wstecz, nie wszyscy ją doceniają. Eksperci z Centrum Zdrowia Promedica w Kielcach polecają jak poprawne korzystanie z sauny w zimę, połączyć ze świetną zabawą.
Gdy pakujemy się na weekendowy wypad w góry, czy wyjazd z dziećmi lub wnukami na ferie zimowe, zależy nam żeby o niczym nie zapomnieć. Kosmetyczki wkładamy do walizki zazwyczaj na ostatnią chwilę. Zgarniamy do nich wszystko, co mamy pod ręką. Co właściwie powinnyśmy spakować? Zdecydujmy, które kosmetyki będą nam potrzebne, a które możemy zostawić w domu.
Tegoroczna zima daje nam nieźle w kość. Trzaskające mrozy i śnieg po kolana nie zachęcają do wycieczek, a raczej do zaszycia się w domu pod ciepłym kocem z gorącą herbatką. Komu z nas przychodzi do głowy pomysł, aby wyjechać, i to nie w góry szusować na nartach, ale nad morze?
Kilkaset złotych na prezenty i jedzenie na Boże Narodzenie to nie jedyne dodatkowe wydatki w czasie zimy. Wysokie opłaty za ogrzewanie i energię elektryczną, zwiększone zużycie paliwa w samochodach, opony zimowe, odzież, obuwie, leki, wyjazd na narty, impreza sylwestrowa...to tylko część kosztów w zimowych miesiącach, które sprawiają, że w portfelu zieje pustką. Jak przetrwać ten czas, aby wraz z początkiem wiosny razem ze śniegiem nie stopniały wszystkie nasze oszczędności?
Specjaliści odzyskiwania danych przypominają, by podczas ataku tegorocznej zimy chronić urządzenia cyfrowe, z których w związku z bardzo niskimi temperaturami utracone mogą zostać ważne firmowe i prywatne dane. Przygotowali oni porady, dzięki którym zarówno firmy, jak i użytkownicy prywatni będą mogli uchronić swoje laptopy oraz przenośne dyski przed utratą plików przy temperaturach sięgających -20 stopni Celsjusza.
Przed nami długa i mroźna zima. Przez ten okres nasza skóra będzie wystawiona na wiele wyzwań. Trzaskający mróz, stanowi jedynie początek problemów. Prawdziwym zagrożeniem okazuje się bardzo zróżnicowana temperatura powietrza oraz przesuszone powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Chociaż na twarzy wciąż widzimy pozostałości po słonecznych wakacjach, warto zadbać o nią już teraz.
Wypryski, wysuszona skóra, pajączki, worki pod oczami oraz przebarwienia skóry to powszechne problemy. Ale czy tylko przez takiego typu objawy możemy poznać, że z naszą skórą dzieje się coś niepokojącego? Czasami gładka skóra może skrywać wiele tajemnic. W okresie jesienno - zimowym warto sprawdzić, czy nie potrzebuje więcej pielęgnacji.
Mróz i suche powietrze w pomieszczeniach nie służą włosom. Także zimowa dieta, uboga w świeże warzywa i owoce, dodatkowo je osłabia.
Bez względu na to czy planujesz wyjazd w góry, czy najbliższe tygodnie spędzisz za biurkiem, Twoja skóra będzie musiała stawić czoła ekstremalnym warunkom atmosferycznym. Wiatr, na przemian niskie i wysokie temperatury, suche powietrze, a do tego błędy w pielęgnacji - wszystko to zimą pogarsza kondycję skóry. Jak z twarzą przetrwać zimę, mówi dr Agnieszka Bliżanowska, dermatolog z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm we Wrocławiu.
Skóra zimą jest narażona na szereg zagrożeń - głównie atmosferycznych. Zimny wiatr, niskie temperatury, śnieg, wilgoć w powietrzu, a nawet ostre słońce, które wprawdzie rzadko zdarza się w zimie, ale jeśli przygrzeje na stoku mamy duże szanse na podrażnienia.
Zimne wieczory i mroźne poranki nie zwalniają nas z codziennych obowiązków. Wręcz przeciwnie, dochodzą nowe, na przykład odśnieżanie chodników. Łatwo wtedy o wychłodzenie organizmu, jak się ratować?
Beret, czapka, kaszkiet, czy po prostu kłobuk? Jak przetrwać zimę? Jakie wybrać nakrycie głowy?
Temperatury na zewnątrz wskazują, że na dobre zawitała do nas zima. W tym okresie zaczynamy się cieplej ubierać, zakładając liczne warstwy odzienia. Warto pamiętać także o naszych włosach, które również odczuwają zmianę pogody. Co zrobić, aby nasze włosy były piękne i gęste także zimą?