Krótsze dni, mniej słońca i coraz zimniejsze noce. Nie da się ukryć, że wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Nie jest jednak ona wcale taka straszna, jeśli odpowiednio przygotujesz się na jej przyjście.
W czasie chłodnych i wilgotnych dni człowiek może napotkać na wiele problemów. Jednym z nich są zaparowane okulary. Należy pamiętać, że nie tylko utrudniają one widzenie, ale mogą także spowodować realne zagrożenie, np.: podczas jazdy rowerem. Co zrobić w tej sytuacji?
Głęboki odcień niebieskiej zieleni pojawił się min. w kolekcjach Phillipe'a Lima, Missoni i Talbota Runhofa oraz Elie Saab i stał się jednym z topowych odcieni tego sezonu.
Za oknami szaro i ponuro… ale czy nasza szafa również ma tak wyglądać? Tej jesieni proponujemy zabawę kolorami. Zobaczmy zatem, jakie kolory królują tej jesieni. Nowa kolekcja Maximus Fashion Center proponuje kilka ciekawych stylizacji.
Lato wróci dopiero za rok, co nie znaczy, że musimy zapomnieć o relaksujących rozrywkach. Powstaje coraz więcej miejsc, gdzie możemy wypocząć choć na krótko. Weekendowy wypad za miasto lub do SPA może okazać się wręcz zbawienną formą relaksu. A czasem wystarczy odwiedzić... basen?
Zima oznacza konieczność poświęcenia większej uwagi ciału -odpowiedniej diety, adekwatnej aktywności fizycznej i wzmacniania odporności. Niemniej troski potrzebuje wysuszona zimą skóra.
Znaczny spadek temperatury poniżej 0ºC sprawia, że nasz organizm domaga się większej dawki energii. W takie dni rozgrzeje nas herbata z imbirem i ciepła zupa, a kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z warzywami dostarczy niezbędnych składników odżywczych.
Fala mrozów, która ogarnęła Europę Wschodnią, spowodowała śmierć setek ludzi, sparaliżowała ruch na wielu drogach i znacznie zwiększyła koszty ogrzewania domów, sklepów i biur.
Tegoroczna zima kazała na siebie długo czekać. Siarczysty mróz i okryta śnieżnym puchem okolica, to tylko jedna strona medalu. Niestety niskie temperatury okazują się często śmiertelne dla osób bezdomnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie - apelują policjanci.
Panujące od niemal tygodnia bardzo niskie temperatury dają się we znaki nie tylko ludziom ale także zwierzętom – zarówno dzikim jak i domowym. Co można zrobić by pomóc im przetrwać mrozy?
Zima, choć przyszła późno, daje się mocno we znaki w całej Polsce. Władze miast postanowiły na różny sposób ulżyć mieszkańcom, którzy musza dojechać do pracy, po zakupy czy do urzędu. Możemy więc liczyć na ułatwienia w miejskiej komunikacji, ogrzewane ławki a nawet... koksowniki.
Osoby starsze, bezdomni, ludzie żyjący w trudnych warunkach mieszkaniowych oraz nadużywający alkoholu - to grupy szczególnie zagrożone przez mrozy, których fala przetacza się nad Polską. Dziś mamy najzimniejszy poranek obecnej zimy - temperatura odnotowana w Stuposianach w Bieszczadach odnotowano minus 27 stopni. Z wychłodzenia oraz innych przyczyn związanych z niskimi temperaturami zmarło juz wiele osób.
Nawet do kilkunastu stopni poniżej zera w nocy i do minus 10 w ciągu dnia – po raz pierwszy w tym sezonie zima pokazuje swoje prawdziwe oblicze.
Narciarze biegowi traktują go jako letnią alternatywę dla treningów na śniegu. Może być doskonałą alternatywą dla zimowej bezczynności. Oto kilka wskazówek jak ubrać się przed marszem z kijami. Nordic Walking może być doskonałą receptą na zimowe kłopoty z sylwetką. Regularny ruch na świeżym powietrzu pozwoli utrzymać wagę w ryzach. Trening pobudza przemianę materii, a niska temperatura powoduje, że intensywniej niż latem spalamy kalorie.
Plusowe temperatury, brak śniegu i pączki na drzewach – tak wygląda początek tegorocznej zimy w Polsce. Większość z nas cieszy się, że omijają nas siarczyste mrozy i zaspy. Jednak taka anomalia pogodowa nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie i zdrowie. Niestety częste infekcje, przeziębienia i osłabienie organizmu mogą wiązać się z tą nietypową, jak dla tej pory roku, aurą.