W przypadku zmagania się z bezsennością, problemów z porannym wstawaniem i zachowaniem jasności umysłu w ciągu dnia obwiniać można niewłaściwą dietę.
Zgaga jest nie tylko nieprzyjemnym uczuciem „palenia" w żołądku i przełyku. Jeśli często się powtarza, może prowadzić do poważnych problemów górnej części układu pokarmowego - ta część nie jest bowiem chroniona przed działaniem kwasów żołądkowych. Aby pozbyć się nieprzyjemnej dolegliwości, konieczne są pewne zmiany w stylu życia. Oto osiem skutecznych sposobów na zgagę.
Sok z buraków ma ważne kulinarne zastosowania. Zimą szczególnie. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że może pomóc zapobiec rozmaitym dolegliwościom i wspomóc działanie układu trawiennego.
Pewne potrawy, zwłaszcza gdy są jedzone w nadmiarze i pośpiechu, mogą powodować bardzo nieprzyjemną dolegliwość, jaką jest zgaga. Poza farmaceutykami, pomocne mogą być powszechnie dostępne w domu produkty.
Tabletki na ból są w powszechnym użyciu. Wielu ludzi chętnie po nie sięga przy różnorodnych dolegliwościach i dzięki tym środkom mogą normalnie funkcjonować. Zdarza się bowiem, że ból wręcz wyłącza z normalnego życia. Warto jednak pamiętać, że tabletki wspomagają w nagłych wypadkach, ale trzeba wybierać odpowiednie leki, by móc liczyć na ich efektywność i zapobiec ewentualnym efektom ubocznym.
Jeśli męczy cię zgaga, zorientuj się, co jest jej przyczyną i zacznij z nią walczyć.
Soda oczyszczona ma wiele różnych zastosowań. Chociaż w ciągu ostatnich kilkudziesięciu powstały rozmaite wyspecjalizowane produkty, które chętnie stosujemy w gospodarstwie domowym, soda może wykonać szereg z tych zadań i to o wiele taniej.
Zgaga bywa bardzo uciążliwa, niemniej jednak istnieje wiele sposobów na jej ograniczenie lub wręcz powstrzymanie. Poniżej osiem wskazówek, jak uchronić się przed tą dolegliwością.
Każdy od czasu do czasu doświadcza zgagi, ale warto umieć odróżnić standardowe symptomy od objawów poważniejszej dolegliwości.
Co się dzieje z organizmem, gdy jest zakwaszony? Zmniejsza się jego zdolność do regeneracji uszkodzonych komórek, usuwania toksyn, odpowiedniego wchłaniania składników mineralnych i odżywczych. Przewlekły stan zakwaszenia, stwarza idealne środowisko do rozwoju poważnych chorób takich jak nowotwory, zawały serca, miażdżyca, cukrzyca, czy problemy z otyłością. Jak naprawić organizm?
Jeszcze mały kawałek karpia, porcyjka świątecznego bigosu, dokładka kutii i parę pierniczków - w Wigilię i Boże Narodzenie trudniej sobie odmówić smakołyków, zwłaszcza tych które pojawiaja się na stole tylko ten jeden raz w roku. Jednak podjadanie może się źle skończyć dla naszego żołądka. Jak postępować, żeby uniknąć przejedzenia? Jak złagodzić nieprzyjemne skutki nadmiernego łakomstwa?
Zwiększona ilość przypadków raka przełyku wynika m. in. z braku świadomości tego, co powoduje chorobę i jak można jej zapobiec, mówią eksperci.
Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) określa, że otyłość występuje przy wskaźniku masy ciała (BMI) na poziomie 30 lub wyższym. Jeśli BMI informuje o nadmiarze kilogramów, warto spróbować wrócić do formy - lekarze podają liczne powody słuszności takich starań.
43 proc. Polaków wie, że zgaga i refluks to nie to samo. Jednocześnie 40 proc. ankietowanych nie potrafiło określić czy są to pojęcia tożsame a 17 proc. traktuje je wymiennie – wynika z badania TNS OBOP.
Zgaga to problem żołądkowy wywołany dostawaniem się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, którego śluzówka nie jest do tego przystosowana i ulega uszkodzeniu. Ddolegliwość jest związana z niezdrowym trybem życia, ale może być także objawem innej choroby.