Najpierw pojawia się ból związany z utrzymywaniem dłoni przez dłuższy czas w jednej pozycji. Później musimy zmagać się z powracającym, nocnym drętwieniem ręki powodującym wybudzenia ze snu. Na koniec zaś obserwujemy zanik mięśni i wyraźnie zmniejszoną sprawność manualną – tak wyglądają objawy zespołu cieśni nadgarstka. To coraz bardziej powszechny problem, dotykający wielu osób.
Spędzasz długie godziny siedząc przy komputerze? Okazuje się, że długie sesje przy biurku przed ekranem monitora mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na nasz kręgosłup czy wzrok, ale na nasze ręce. Coraz częściej do ortopedów zgłaszają się osoby skarżące się na dokuczliwy ból obejmujący nadgarstek, a nawet całą rękę. Praca przy klawiaturze może przyczyniać się do powstania tzw. zespołu cieśni kanału nadgarstka.
Coraz więcej osób spędza wiele godzin z rękami na klawiaturze. Okazuje się, że taka pozycja może prowadzić do przewlekłej dolegliwości – zespołu cieśni nadgarstka. Co robić, aby mimo wielogodzinnej pracy przy komputerze utrzymać rękę w jak najlepszej kondycji?
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca