Polskie szpitale cierpią na brak pielęgniarek. Z tego powodu w Toruniu zrodził się pomysł zatrudniania tzw. opiekunów, których zadaniem będzie pielęgnacja chorych – podaje "Gazeta Wyborcza".
Poważnym problemem dla dyrektorów polskich szpitali jest opieka nad starszymi osobami, których stan pozwala już na powrót do domu, ale nie ma się nimi kto zająć, więc „blokują” szpitalne łóżka nieraz całymi tygodniami. W Wielkopolsce problem ten ma rozwiązać Szpital Opieki Długoterminowej, który powstanie w Śremie lub w Miłowodach – pisze "Gazeta Poznańska".
Osteoporoza określona jest mianem „cichego złodzieja kości”. W chorobie tej tkanka kostna powoli sie odwapnia. Osteoporoza może bardzo długo przebiegać nie powodując żadnych dolegliwości. Często pierwszym objawem zaawansowania osteoporozy jest złamanie towarzyszące banalnemu upadkowi.
Podczas czwartkowych warsztatów naukowych w Warszawie dyskutowano na temat promowania zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w naszym kraju. Lekarzy i naukowców niepokoi zwłaszcza problem otyłości. Okazuje się, że około 19 procent dorosłych Polaków cierpi na otyłość.
W Ścinawie na Dolnym Śląsku powstanie pierwszy polski ośrodek diagnozowania i leczenia wczesnego stadium choroby Alzheimera. Będzie drugim co do wielkości ośrodkiem tego typu w Europie - znajdzie w nim miejsce 90 pacjentów.
Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców wynika, że męski hormon płciowy – testosteron może znacznie poprawić jakość życia mężczyzn chorych na chorobę Alzheimera – pisze „Gazeta Wyborcza”.
Kilka dni temu pod Urzędem Miejskim w Białymstoku osoby w starszym wieku protestowały przeciwko dyskryminowaniu ich w życiu społecznym przede wszystkim w szpitalach i innych placówkach służby zdrowia.
Jak uniknąć zawału i udaru – zalecenia Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego