Posiadanie tożsamości ma określone korzyści w życiu. Poprzez to, że znasz swoją tożsamość masz większe szanse na osiągnięcie swoich celów bez względu na to, jakie one są. Ta prawda ma największe znaczenie podczas twoich lat jako emeryt. Poprzez określenie sobie, co chcesz osiągnąć w życiu, zyskujesz porcje pewności siebie i dumy a twoje życie nabiera sensu. Nie będziesz się czuć jakby twoje życie było niespełnione. W tym krótkim artykule spróbujemy podać 10 sposobów na odnalezienie swojej prawdziwej tożsamości.
Philips zamierza dotrzeć do starzejącego się pokolenia wyżu demograficznego oferując gadżety z zakresu ochrony zdrowia. Firma chce zdominować rynek na tego typu produkty w podobny sposób, jak Apple podbił klientów odtwarzaczem muzycznym iPod.
Kobiety zażywające estrogen i testosteron, by łagodzić przykre objawy menopauzy, mogą znajdować się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka piersi, donoszą amerykańscy naukowcy. Wyniki badań nad skutkami hormonalnej terapii zastępczej opublikowano w lipcowym wydaniu „Archives of Internal Medicine”.
Pomimo lepszych warunków życia i sprawniejszej opieki medycznej, pewne grupy społeczne – głównie przedstawiciele mniejszości etnicznych oraz osoby ubogie i seniorzy – są wciąż narażone na poważne choroby z powodu wadliwej służby zdrowia. Takie wnioski wypływają z raportu przygotowanego przez trzy europejskie organizacje charytatywne.
Osoby, które nigdy nie wstąpiły w związek małżeński, mogą umrzeć wcześniej niż ci, którzy się pobrali i mieszkali wspólnie - twierdzą naukowcy, którzy zbadali blisko 67 tysięcy dorosłych osób w latach 1989-1997. Wyniki tych badań ukazały się właśnie w Journal of Epidemiology and Community Health.
W tym roku 60 lat kończą osoby z pierwszego rocznika powojennego wyżu demograficznego na całym świecie. Najbardziej wyraziste było i jest do dzisiaj pokolenie baby-boomers w USA. Ludzie z tej generacji są także obiektem nieustających badań i porównań. Tym razem zapytano ich o marzenia i plany. Okazało się, że ich największym pragnieniem nie jest już pokój na świecie.
Menopauzą (klimakterium) określa się etap przejściowy w życiu kobiety między wiekiem prokreacyjnym a początkiem starzenia się. Jest to proces naturalny i nieunikniony, a cechuje go dyskomfort, liczne niedogodności, kłopoty zdrowotne. Głównymi objawami klimakterium są: uderzenia gorąca, bóle głowy, uczucie zmęczenia, osłabienie pamięci, zaburzenie rytmu snu, bolesność stawów, kości, osteoporoza. Lista schorzeń wywołanych przez klimakterium jest długa, kobiety mogą jednak przeciwdziałać im z powodzeniem.
Najstarsza Brytyjka, Annie Knight, twierdzi, że receptą na długowieczność jest owsianka na śniadanie i całkowita abstynencja. Ta niegdysiejsza sufrażystka w czerwcu bieżącego roku świętowała 111 rocznicę przyjścia na świat przy filiżance herbaty i urodzinowym torcie.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej publikuje prognozy promieniowania ultrafioletowego. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ w czasie upałów i bezchmurnego nieba jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwe działanie promieni UV. Mogą one spowodować raka skóry, zaćmę, obniżenie odporności biologicznej. Indywidualna wrażliwość człowieka na promienie UV zależy od typu jego skóry.
„Spóźnieni kochankowie” Williama Whartona to powieść przedstawiająca uczucie, o jakim rzadko przychodzi nam czytać, ukazuje bowiem miłość i erotyzm starszych ludzi. Tym większym wyzwaniem, ze względu właśnie na nietypowość obrazu, jest ukazanie historii kilkudziesięcioletnich kochanków z całym bogactwem ich uczucia, jego wieloaspektowością i niezwykłością.
Utrzymanie odpowiedniej kondycji fizycznej i umysłowej jest bardzo ważne w każdym wieku. Będąc na emeryturze trzeba o siebie dbać szczególnie, by jak najdłużej móc się cieszyć ciężko wypracowanym odpoczynkiem.
62-letnia Brytyjka Patricia Rashbrook stała się w swoim kraju najstarszą kobieta, która urodziła dziecko. Mąż kobiety John Farrant twierdzi, że matka i dziecko czują się dobrze.
Im więcej seniorów pokolenia powojennego wyżu demograficznego przekracza 60 rok życia, tym częściej wielu z nich zaczyna się martwić o stan swojego umysłu i ewentualne możliwości jego pogorszenia się. Faktem jest, że ludzie żyją dłużej, ale co z tego jeśli kondycja fizyczna, a co najważniejsze mózg nie pozwala na radość z życia do późnych lat starości.
Doktor Yeti Lima, socjolog z Massey University pragnie zbadać, w jakim stopniu wszelkie używki takie jak alkohol, tytoń, a nawet gra w bingo każdej nocy wpływają na zdrowie i życie seniorów z Samoa.
Od początku czerwca w ramach serwisu internetowego Komisji Europejskiej działa nowy portal zadedykowany w całości zdrowiu. Jest to ważne źródło informacji dla obywateli Unii Europejskiej, pacjentów, pracowników służby zdrowia, innych stron zainteresowanych, decydentów i administracji. Uroczystość otwarcia portalu odbyła się w Maladze (Hiszpania) podczas sponsorowanej przez Komisję konferencji "e-Zdrowie".
Jak uniknąć zawału i udaru – zalecenia Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego