W wieku 68 lat Lilian Carter, mama prezydenta Jimmy’ego Cartera, wstąpiła do Korpusu Pokoju i spędziła w Indiach dwa lata pracując jako pielęgniarka. H G. Wells ukończył dysertację pozwalającą na uzyskanie stopnia doktora mając lat 76. Grandma Moses zaczęła parać się malarstwem mając lat 70, dziesięć lat później zorganizowano wystawę zawierającą tylko jej prace. W 1994 roku stulatek Ichijirou Araya wspiął się na najwyższy szczyt Japonii, Fuji (3776 m n.p.m.). To tylko kilka przykładów na to, że seniorzy z różnych pokoleń mogą dokonać spektakularnych dzieł. Starszy wiek nie musi stanowić przeszkody w pogoni za marzeniami, wręcz przeciwnie, wielu sądzi, że to najlepszy czas na realizację zamierzeń.
W Warszawie odbyła się konferencja, podczas której ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji sondażu na temat zdrowia Europejczyków - Europe Health, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Reader’s Digest. Z badań wynika, że większość badanych Europejczyków pozytywnie ocenia swoje zdrowie.
Do interesujących wniosków prowadzi lektura wyników badań, jakie opublikował ostatnio australijski ubezpieczyciel zdrowotny Australian Health Management. Po raz kolejny okazało się bowiem, że stan zdrowia pracowników przekłada się bezpośrednio na ich skuteczność w realizacji obowiązków służbowych. Co ciekawe, nie potwierdziła się natomiast obiegowa opinia, jakoby osoby starsze były w pracy mniej wydajne od swoich młodszych kolegów.
Rozwód w perspektywie długoterminowej może mieć negatywny wpływ na zdrowie fizyczne, do takich wniosków doszli naukowcy, którzy przeprowadzili badanie wśród kobiet mieszkających na wsiach w stanie Iowa.
Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Janssen – Cilag przez TNS OBOP dowodzą, że dla większości Polek klimakterium to „normalna rzecz, którą trzeba przejść”, ale owo „przechodzenie” nadal budzi w nas niepokój i lęk. Obawy rosną wraz z wiekiem ankietowanych kobiet: w grupie mającej od 18 do 40 lat, lęk przed klimakterium odczuwa 38 proc. badanych, a w grupie starszej ( 41-50 lat) aż 58 proc.
Ipsos, międzynarodowa firma badawcza, po raz drugi przeprowadziła badanie "Fakty i mity. Odżywianie i zdrowie Polaków w kontekście międzynarodowym". Badanie przeprowadzono w Polsce, Szwecji, Belgii, USA i Kanadzie. Podobnie jak w zeszłym roku, Polacy okazali się być społeczeństwem najbardziej narzekającym na zdrowie.
Ipsos, międzynarodowa firma badawcza, po raz drugi przeprowadziła badanie Fakty i mity. Odżywianie i zdrowie Polaków w kontekście międzynarodowym. Badanie przeprowadzono w Polsce, Szwecji, Belgii, USA i Kanadzie. Podobnie jak w zeszłym roku, Polacy okazali się być społeczeństwem najbardziej narzekającym na zdrowie.
Jak wynika z badań opublikowanych w marcowym numerze ,, Menopause’’ nawet niewielkie zamiany w długości cykli menstruacyjnych mogą świadczyć o tym, iż kobieta wkracza w okres menopauzy.
Z badań przeprowadzonych przez naukowców z University School of Public Health wynika, iż nie tylko aktywność fizyczna ma korzystny wpływ na jakość i długość życia.
Na straganach i w ogródkach warzyw ciągle jeszcze mamy w bród. Właśnie jesienią są najsmaczniejsze i najzdrowsze, kuszą pięknymi kolorami i intensywnym zapachem. Najzdrowsze są warzywa surowe, ale jeśli nie lubimy (lub nie możemy) jeść ich w takiej postaci, możemy je także gotować, smażyć czy zapiekać. Możliwości naprawdę jest mnóstwo, a warto przy tym pamiętać, że warzywa (w przeciwieństwie do owoców, które mają w sobie sporo cukru) właściwie możemy jeść bez żadnych ograniczeń – dietetycy zalecają, aby dziennie zjadać ich nawet 1,5 kilograma.
Posiadanie tożsamości ma określone korzyści w życiu. Poprzez to, że znasz swoją tożsamość masz większe szanse na osiągnięcie swoich celów bez względu na to, jakie one są. Ta prawda ma największe znaczenie podczas twoich lat jako emeryt. Poprzez określenie sobie, co chcesz osiągnąć w życiu, zyskujesz porcje pewności siebie i dumy a twoje życie nabiera sensu. Nie będziesz się czuć jakby twoje życie było niespełnione. W tym krótkim artykule spróbujemy podać 10 sposobów na odnalezienie swojej prawdziwej tożsamości.
Philips zamierza dotrzeć do starzejącego się pokolenia wyżu demograficznego oferując gadżety z zakresu ochrony zdrowia. Firma chce zdominować rynek na tego typu produkty w podobny sposób, jak Apple podbił klientów odtwarzaczem muzycznym iPod.
Kobiety zażywające estrogen i testosteron, by łagodzić przykre objawy menopauzy, mogą znajdować się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na raka piersi, donoszą amerykańscy naukowcy. Wyniki badań nad skutkami hormonalnej terapii zastępczej opublikowano w lipcowym wydaniu „Archives of Internal Medicine”.
Pomimo lepszych warunków życia i sprawniejszej opieki medycznej, pewne grupy społeczne – głównie przedstawiciele mniejszości etnicznych oraz osoby ubogie i seniorzy – są wciąż narażone na poważne choroby z powodu wadliwej służby zdrowia. Takie wnioski wypływają z raportu przygotowanego przez trzy europejskie organizacje charytatywne.
Osoby, które nigdy nie wstąpiły w związek małżeński, mogą umrzeć wcześniej niż ci, którzy się pobrali i mieszkali wspólnie - twierdzą naukowcy, którzy zbadali blisko 67 tysięcy dorosłych osób w latach 1989-1997. Wyniki tych badań ukazały się właśnie w Journal of Epidemiology and Community Health.
Jak uniknąć zawału i udaru – zalecenia Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego