Problemy ze zbyt tłustą skórą zazwyczaj występują w młodości, jednak po wpływem czynników takich jak stres lub zaburzenia hormonalne również w dojrzałym wieku możemy mieć trudności z utrzymaniem matowej, świeżo wyglądającej skóry.
Według najnowszych badań, kiedy jeden z małżonków ćwiczy, rzuca palenie, przestaje pić alkohol, szczepi się przeciwko grypie, czy planuje zbadać cholesterol, istnieje bardzo duża szansa, że partner zachowa się podobnie. Prawdopodobieństwo rzucenia palenia przez jednego z małżonków wzrasta do pięciu razy, w momencie gdy rozstaje się z nałogiem drugi z nich.
Niemal wszyscy jesteśmy objęci powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, nad którym czuwa NFZ. Nie jest tajemnicą, że dostęp do usług państwowej służby zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Kilkumiesięczne kolejki do lekarzy specjalistów, konieczność uzyskania skierowania, oczekiwanie na zabiegi specjalistyczne, ( jak np. tomografia komputerowa) - to wszystko powoduje, że wielu z nas rezygnuje z tej drogi – wybierając leczenie prywatne.
Amerykańscy naukowcy opracowują terapię, w której komórki układu odpornościowego należące do jednej osoby można przeszczepić choremu i wspomóc w ten sposób walkę organizmu pacjenta z nowotworem.
- Polacy nie mają zbyt wielkich wymagań co do swojego życia seksualnego - twierdzi profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Choć 46% polskich kobiet i 37% mężczyzn ma różne problemy ze sferą seksualną zarówno z powodów zdrowotnych, jak i społecznych oraz psychologicznych, 75% Polaków wyraża zadowolenie z życia seksualnego. Co trzeci mężczyzna w naszym kraju ma przedwczesne wytryski, a co piaty osłabiony popęd seksualny. Zaledwie 1/10 chorych podejmuje leczenie.
Śliwki, których ojczyzną jest Azja Mniejsza, Kaukaz i Persja, na stoły Europy dotarły po podbojach Aleksandra Macedońskiego. Te owoce to skarbnica naturalnych składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zawierają witaminy z grupy B, które regulują działanie układu nerwowego i pracę mięśni, mają też wpływ na stan komórek i przemianę materii.
„Starzenie się populacji - wyzwaniem dla społeczeństwa obywatelskiego” – to temat konferencji zorganizowanej przez Komisję Zdrowia Senatu 18 września br. Celem konferencji było zaprezentowanie przykładów dobrej praktyki działań aktywizujących seniorów bądź wspomagających szeroko rozumianą promocję zdrowia. Zdaniem organizatorów zagwarantowanie zdrowego starzenia się populacji stanowi jedno z najważniejszych wyzwań dla Europy.
Borykasz się z bólem kręgosłupa? Trudno ci wykonywać podstawowe czynności życiowe? Męczy cię ogólny brak dobrego samopoczucia: migreny, bezsenność, problemy skórne, zła przemiana materii? Czy wiesz, że problemy te można rozwiązać stosując masaż kręgosłupa?
"Porozmawiajmy o zdrowiu" to cykl debat popularyzujących najnowsze metody zapobiegania różnym groźnym chorobom cywilizacyjnym (między innymi nowotworowym, chorobom układu krążenia, otyłości). Sesja spotkań rozpoczyna się w październiku br. i potrwa do maja 2008 r.
Marsz Różowej Wstążki, organizowany przez Narodową Koalicję do Walki z Rakiem, jest manifestem, iż z rakiem piersi można wygrać. Przedsięwzięcie ma na celu uświadamianie kobiet, iż podejmowanie działań profilaktycznych stanowi konieczność. Wykrycie choroby w najwcześniejszych stadiach umożliwia jej całkowite wyleczenie i prowadzenie normalnego życia.
Sen to ważny element naszego życia, w czasie nocnego wypoczynku zachodzą istotne dla zdrowia procesy odbudowy i regeneracji. W celu zachowania dobrej kondycji powinniśmy zawrócić uwagę na to ile śpimy gdyż przesada w żadną stronę nie jest korzystna.
Francuzki mawiają, że marchewka to jeden z najtańszych i najlepszych kosmetyków. I mają rację... Zaczerpnijmy z samego źródła tej mocy – wprowadźmy marchew do swojej diety.
O tym, że łatwiej żyje się mając obok siebie kogoś bliskiego wiedzą wszyscy, o tym jak bliskość lub jej brak wpływa na zdrowie informują amerykańscy naukowcy.
Naukowcy ze Stanford University School of Medicine w USA opracowali nową metodę diagnozowania i leczenia nowotworu oraz innych chorób, stanowi ją sonda molekularna znakowana fluorescencyjnym znacznikiem.
W górach Oregonu przez dwa tygodnie szukano 76-letniej kobiety. Uzbrojona w łuk seniorka wybrała się na polowanie z dwa lata młodszym mężem. W trakcie wyprawy odłączyła się, nie mogąc odnaleźć drogi powrotnej, pozostała górach, gdzie temperatura spada powyżej zera stopni.