Nowy rok napawa nas nadzieją i chęcią zmian na lepsze. Planujemy urzeczywistnić marzenia, wprowadzamy nowe zasady lub nawyki. Jakie cele wybrać, aby mieć pewność, że ich realizacja będzie skuteczna? Skupmy się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu.
Tradycyjnie wraz z Nowym Rokiem podejmujemy noworoczne postanowienia porzucenia złych nawyków i zadbania o siebie. Każdy zastanawia się co warto zmienić, aby kolejny rok był lepszy od mijającego.
Mamy dostęp do coraz większej ilości informacji na temat naszego środowiska i coraz więcej możliwości, aby o nie dbać. Wystarczy mała zmiana nawyków, inne niż dotychczas zakupy i świadomość, że my też mamy wpływ na otoczenie.
Zaskakująco optymistyczne wyniki badania „Philips Index 2010. Jakość życia Polaków” pokazują, że zdecydowana większość Polaków, bo aż 76% ocenia swój stan zdrowia jako dobry lub doskonały. Tak duży procent zadowolonych respondentów może świadczyć o nieregularnym wykonywaniu badań profilaktycznych, a tym samym nieświadomości dotyczącej faktycznego stanu zdrowia. W badaniu przeprowadzonym przez TNS OBOP możemy znaleźć wiele, równie zaskakujących informacji z obszarów zdrowia, życia rodzinnego i zawodowego oraz podejściem do nowych technologii.
Dobroczynnego wpływu snu na nasz organizm nie sposób przecenić. Jego odpowiednia dawka jest niezbędna zarówno dla zachowania zdrowia fizycznego, jak i dla umysłu – w każdym wieku. O śnie mówi się również, że jest najlepszym kosmetykiem. Aby jednak skutecznie spełniał swoją rolę, należy zadbać o jego jakość.
Posłowie rozpoczęli pracę nad rządowym pakietem ustaw zdrowotnych przewidującym m.in. fakultatywne przekształcenia szpitali. Zawarte w pakiecie rozwiązania według projektodawców mają spowodować poprawę zarządzania i kondycji finansowej polskich szpitali, informatyczny skok w dokumentacji medycznej, krótsze kolejki do lekarzy, szybszą drogę dochodzenia roszczeń za błędy lekarskie, uporządkowanie kwestii sprzedaży leków przez Internet , rozdzielenie kompetencji w zakresie rejestracji i refundacji leków, zwiększenie liczby lekarzy w szpitalach i przychodniach oraz zrównanie cen leków refundowanych w aptekach.
Rząd przyjął ustawy pakietu zdrowotnego jesiennej ofensywy legislacyjnej. Projekty te dotyczą restrukturyzacji i oddłużania szpitali oraz refundacji leków.
Wraz z jesienią dopada nas, jak co roku, znaczne osłabienie. Zarówno fizyczne jak i psychiczne. Nawet najbardziej wytrwali, ostatecznie opadają z sił, czują się pozbawieni chęci do działań. Otaczająca nas przyroda marnieje, a nasz stan zdrowia często jest jej odzwierciedleniem.
Rusza ogólnopolski projekt "Porozmawiajmy o zdrowiu ". Ambasadorem kampanii jest aktorka serialu" M jak miłość" Hanna Bieluszko.
Przyzwyczailiśmy się do życia w biegu. Biegamy do szkoły, potem na wykłady, a gdy myślimy, że duże tempo już za nami - idziemy do pracy. Tam wbieganie i wybieganie opanowujemy do perfekcji. Co gorsza bycie w permanentnym pośpiechu staje się nieodłączną cechą człowieka XXI w. Co na to nasz organizm?
Pyły wulkaniczne, unoszące się nad terytorium Polski, nie stanowią obecnie zagrożenia dla zdrowia ludności - twierdzi Ministerstwo Zdrowia.
7 kwietnia WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ustanowiła Światowym Dniem Zdrowia. Jest to data upamiętniająca powstanie Światowej Organizacji Zdrowia 7 kwietnia 1948 r. W tym roku obchody Światowego Dnia Zdrowia przebiegają pod hasłem „Człowiek i miasto” i będą koncentrować się urbanizacji i zdrowiu człowieka
Początek roku to dobry czas na zmianę stylu życia i przyzwyczajeń zdrowotnych. Warto zastanowić się jaka jest nasza kondycja psychofizyczna, co chcielibyśmy zmienić w naszym stylu życia w porównaniu z minionym rokiem, jakie mieliśmy największe problemy zdrowotne.
W listopadowym badaniu CBOS zapytało Polaków, czy ludzie starsi, tzn. mający co najmniej 60 lat lub będący na emeryturze, są potrzebni społeczeństwu, czy też są dla niego raczej obciążeniem?
Ogłoszono wyniki europejskiego rankingu (Euro Health Consumer Index 2009), oceniającego jakoś służby zdrowia. Polska uplasowała się na 26 miejscu, wśród 33 krajów, biorących udział w rankingu. Pierwsze miejsce zdobyła Holandia, za nią w kolejności uplasowały się Dania, Islandia i Austria.