Miłość własna nie musi być przejawem egoizmu, jest niezbędna nie tylko dla wzmocnienia poczucia własnej wartości, ale ma również wpływ na zdrowie fizyczne - okazuje się, że pozytywne uczucia do samego/samej siebie poprawiają pracę układu odpornościowego i serca.
Życie seksualne zmienia się wraz z wiekiem. Z badań wynika, że ludzie dojrzali i starsi rzadziej i krócej oddają się miłości fizycznej niż czynili to w młodszym wieku.
Jeśli dajemy się przekonać negatywnym stereotypom o starości, mogą nam one rzeczywiście skrócić życie.
Nowe szwedzkie badania potwierdzają: zdrowa dieta, aktywność fizyczna i ćwiczenia umysłowe mogą pomóc powstrzymać osłabienie mentalne u ludzi starszych, które sprzyja ryzyku demencji.
Osoby, które nie chorują na cukrzycę, nie muszą martwić się o przygotowywanie posiłków o niskim indeksie glikemicznym.
Chcesz, by twój umysł działał na „pełnych obrotach"? Zadbaj o serce, radzą eksperci. Nowe badania wskazują, że zły stan zdrowia serca jest związany z osłabieniem zdolności umysłowych.
Ze statystyk wynika, że aż osiemdziesiąt procent chorób serca można by uniknąć, dzięki odpowiedniemu stylowi życia. Udar natomiast jest czwartą przyczyną śmierci w wymiarze globalnym. Tymczasem wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by móc zachować zdrowie serca.
Dobra kondycja w wieku 40 lat może pomóc obniżyć ryzyko choroby Alzheimera i innych rodzajów demencji w starszych latach. W im lepszej jest się formie w wieku średnim, tym niższego ryzyka demencji można doświadczyć w późniejszych latach.
Zbytnia ilość znamion to zwykle powód do wstydu i zwiększonej ostrożności w poruszaniu się. Naukowcy twierdzą jednak, że tak być nie powinno, dzięki znamionom bowiem dłużej wygląda się młodziej i łatwiej o ochronę przed różnymi chorobami.
Być może nadszedł czas, aby znów cieszyć się kostkami czekolady bez poczucia winy? W każdym razie co do kaloryczności, można mieć pewne obawy, za to właściwości prozdrowotne stanowią dobry powód, by sięgnąć po kawałek wspomnianych słodkości.