Adoptowana córka Woody'ego Allena, Dylan Farrow, twierdzi, że reżyser wykorzystywał ją seksualnie, kiedy była dzieckiem. Kobieta mówi, że Hollywood powinno się wstydzić za uhonorowanie go Oscarami.
Mówi się, że zielony to kolor nadziei. Nie jest jasne czy „działa" tak we wszystkich dziedzinach, ale na pewno jest barwą nadziei na lepsze zdrowie psychiczne. Zielone przestrzenie wydają się w sposób trwały poprawiać stanu zdrowia psychicznego.
Już dwa owoce kiwi dziennie pomogą lepiej się poczuć i zyskać dobry nastrój. A wszystko dzięki zawartej w nich dużej dawce witaminy C.
Badania wykazały, że młodzi ludzie, których cechuje większa otwartość i stabilność emocjonalna, są szczęśliwsi w późniejszym życiu.
Badania wykazują, że starsi obywatele cechują się znacznie większym ryzykiem samobójstwa niż nastolatkowie. Eksperci w dziedzinie zdrowia psychicznego obawiają się, że opieka psychologiczna może być nieosiągalny dla większości seniorów.
Badanie przeprowadzone przez uczonych z University of North Carolina pokazuje, że seniorzy, którzy grają w gry video, łatwiej wykazują dobrostan emocjonalny.
Wybitny profesor filozofii uważa, że "bycie normalnym" jest obecnie tak nieosiągalne jak bycie supermodelem na wybiegu. Profesor Lars Fredrik Svendsen z Uniwersytetu w Bergen (UiB) oparł swoją teorię na norweskim podręczniku diagnozowania schorzeń umysłowych, który opracowano z uwzględnieniem klasyfikacji DSM Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Kolejne wersje klasyfikacji DSM są krytykowane za stałe obniżanie progów kwalifikowania do rozpoznania psychiatrycznego. Wnioski profesora Svendsena zostaną opublikowane w piątej edycji klasyfikacji DSM w maju.
Zdolność do prawidłowej identyfikacji oznak depresji zależy zarówno od płci osoby identyfikującej chorobę, jak i pacjenta, a także od indywidualnych różnic psychologicznych, wynika z badań uczonych z University of Westminster.
Z badań EZOP (Epidemiologia Zaburzeń Psychiatrycznych i Dostępność Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej) zrealizowanych na próbie 10 000 respondentów w wieku 18-64 lat wynika, że co czwarty Polak w wieku produkcyjnym doświadczał w swoim życiu zaburzeń psychicznych. Aż 12% Polaków doświadczyło zaburzeń związanych z alkoholem, ich liczbę można szacować na 3 mln., z czego uzależnieni stanowią ponad 600 tysięcy. Blisko 10% mieszkańców Polski (2,5 mln. ludzi), cierpiało na zaburzenia nerwicowe, w tym fobie specyficzne, a prawie milion Polaków cierpiało na zaburzenia afektywne (depresja, dystymia, mania).
Większość z nas intuicyjnie wie, że śpiew podnosi na duchu, teraz badania naukowe wykazały, że naprawdę tak właśnie się dzieje.
Każdy z nas czasami budzi się z uczuciem ulgi albo zawodu, że to co się właśnie stało było tylko snem i w ten właśnie sposób większość ludzi zyskuje świadomość śnienia po przebudzeniu. Jednakże niektóre osoby, nazywane marzycielami sennymi, mogą pozostać świadome śnienia również w trakcie snu.
Starzenie się i nadwaga nie muszą być związane ze spadkiem samopoczucia psychicznego, wynika z międzykulturowego badania szacującego jakość życia i stan zdrowia w USA i Wielkiej Brytanii.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto zorganizowano po raz pierwszy 10 października 1992 roku.
10 października po raz dziewiętnasty obchodzony będzie Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. To dobra okazja, by dowiedzieć się więcej na temat chorób psychicznych oraz bliżej przyjrzeć się problemom tej grupy pacjentów, przełamując tabu zaburzeń, które ich dotykają.
Większość starszych osób cieszy się dobrym zdrowiem psychicznym do sędziwego wieku, żeby jednak utrzymać taki status quo, trzeba zadbać o właściwą opiekę, wsparcie i kontakty społeczne. Te wszystkie czynniki sprawią, że w większości przypadków da się uniknąć ewentualnych zaburzeń zdrowia psychicznego, które przecież nie muszą nieodłączną częścią starzenia się, przekonuje Ewan Hilton, dyrektor walijskiej organizacji Gofal promującej higienę zdrowia psychicznego.