To, co sami o sobie myślimy, przekłada sięna stan naszego zdrowia - gdy mamy do samych siebie szacunek i dobrze o sobie myślimy, naprawdę lepiej czujemy się nie tylko psychicznie, ale i fizycznie.
Polacy szanują pracę - spędzają w niej długie godziny i są gotowi do poświęceń. To oddanie może być jednak kosztowne: jeśli poziom stresu jest wysoki, może skutkować zaburzeniami psychicznymi.
Słuchawki to taki prosty, a świetny wynalazek. Można słuchać czego się chce bez zakłócania spokoju sąsiadów czy współpasażerów. Problemem jest jednak to, że niektórzy nie potrafią dobrze z nich korzystać. Młodzi ludzie często nastawiają muzykę zbyt głośno, a to grozi problemami ze słuchem. Sprawdź, czy twoje wnuki nie ryzykują w ten sposób.
Od jakiegoś czasu ciągle mówi się o epidemii otyłości, która ma fatalny wpływ na zdrowie i jakość życia, tymczasem okazuje się, że niemniej problemów przydaje poczucie osamotnienia, mówią badacze.
Wystarczą ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, a nawet spacery, by kobiety, które doświadczają stanów depresyjnych, istotnie poprawiły jakość swojego życia.
Wyniki tych badań mogą spotkać się z przychylnością polityków, którzy postulują konieczność wprowadzania późnego wieku emerytalnego - z brytyjskich analiz wynika, że dłuższa praca to dłuższa ochrona przed chorobą Alzheimera.
Warto widzieć „szklankę do połowy pełną", dzięki temu można liczyć na lepsze zdrowie, przekonują uczeni.
Jeśli często raczysz się alkoholem, wśród noworocznych postanowień umieść takie o ograniczeniu napojów wyskokowych. Niewielkie ilości piwa czy wina nie czynią krzywdy, a nawet są polecane przez lekarzy np. dla ochrony zdrowia serca, ale większa od rekomendowanej ich ilość może skutkować demencją.
Podejmowanie aktywności fizycznej trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko depresji o około 16 procent, mówią uczeni z University College London.
Problemy w małżeństwie i historia depresji może zwiększać ryzyko otyłości zmieniając sposób, w jaki organizm przetwarza produkty o dużej zawartości tłuszczu.
Szeroko polecane pięć porcji warzyw i owoców dziennie dobrze wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, ale także samopoczucie psychiczne.
Brak regenerującego snu jest według naukowców największym czynnikiem ryzyka dla rozwoju bólu u osób starszych.
Uczeni znaleźli zaskakującą korelację. Gdy mężowie przechodzą na emeryturę, ich żony doznają objawów depresji...
Jak wynika z nowych amerykańskich badań, córki dość często podejmują trud opieki nad sędziwymi i schorowanymi rodzicami. Synowie natomiast nie pomagają tak chętnie.
Najlepszym medykamentem dla kobiet jest aktywność fizyczna, mówią uczeni z australijskiego Queensland University of Technology. Umiarkowane i intensywne ćwiczenia są niezbędne dla zmniejszenia ryzyka wcześniejszego zgonu u starszych kobiet.