– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie 7 prostych zasad, które pozwolą nam kontrolować swoją masę ciała, a co za tym idzie – uchronić się od wielu chorób dietozależnych – radzi Konrad Gaca.
Dieta kojarzy się z odchudzaniem, a dietetyk - ze specjalistą od odchudzania. Czy na pewno tylko taka jest jego rola? Dieta to z greckiego sposób odżywiania się, a dietetyk to specjalista od odżywiania się. Gdybyśmy czasem go posłuchali, nasze życie mogłoby wyglądać zupełnie inaczej.
{gencode}{/gencode}Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, dodaje energii i poprawia humor, a wielu z nas nie wyobraża sobie bez niego kubka herbaty czy filiżanki kawy. Jednocześnie uważa się, że jest odpowiedzialny za powstawanie ponad pięćdziesięciu schorzeń.
Europejscy decydenci nieustannie promują i zachęcają do zdrowego odżywiania się w krajach członkowskich UE. Jednak mimo znacznych wysiłków otyłość nadal sieje spustoszenie w całym regionie, podnosząc koszty związane z opieką zdrowotną i powodując obniżenie wydajności. Pytanie brzmi zatem: na ile skuteczne są kampanie prowadzone w ramach polityk krajowych w państwach członkowskich?
Szybkie tempo życia i pracy, stres, brak aktywności ruchowej, niezdrowa dieta zawierająca dużą ilość tłuszczów nasyconych i typu trans - to główne przyczyny chorób układu sercowo - naczyniowego, z powodu których na całym świecie umiera rocznie aż 17,1 miliona osób, w tym ok. 35 tysięcy Polaków. 26 września po raz 10.we wszystkich krajach obchodzony będzie Światowy Dzień Serca.
Jedzenie stanowi nieodłączny element naszego życia, bez niego nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jednak pomimo tej świadomości, aż 74% Polaków często lub nigdy nie poświęca wystarczająco dużo uwagi temu, co znajduje się na ich talerzach - wynika z badań przeprowadzonych wśród zapracowanych Polaków w ramach kampanii „Flora. Pokochaj swoje serce".
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca