Premier Ewa Kopacz powołała dziś trzech nowych ministrów. Ministrem Zdrowia został profesor Marian Zembala, kardiochirurg i wieloletni współpracownik profesora Zbigniewa Religi.
W środę 15 października w krakowskim Kinie Pod Baranami dojrzali widzowie będą mogli zobaczyć kolejny seans w ramach cotygodniowego cyklu Dojrzałe Kino. Tym razem będzie to film „Bogowie”, opowiadający o początkach kariery kardiochirurga Zbigniewa Religi. W roli tytułowej zobaczymy Tomasza Kota.
15 sierpnia 1985 r. odbyła się inauguracyjna operacja w nowym ośrodku kardiochirurgii w Zabrzu. To tam, kilka miesięcy później, Zbigniew Religa dokonał pierwszej w Polsce udanej transplantacji serca. Film „Bogowie” opowiada historię tych przełomowych wydarzeń.
Są ludzie, którzy o sercach myślą nie tylko w Walentynki, ale przez cały rok. 6 litrów, 70 uderzeń na minutę oraz kształt zaciśniętej pięści – to idealne serce dla pracowników Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi z Zabrza. Ten zespół od lat zmienia oblicze kardiochirurgii, ale przyznaje, że najlepszym lekarstwem dla serca jest miłość.
Łukasz Palkowski zaczął zdjęcia do filmu "Bogowie". Jest to oparta na faktach opowieść o młodym Zbigniewie Relidze, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. W roli głównej zobaczymy Tomasza Kota.
18 grudnia i 21 grudnia dokonano po raz pierwszy w Polsce wszczepienia implantowalnej, długoterminowej pompy wspomagania serca - Heart Ware.
28 listopada w Zabrzu odbędzie się koncert "Serce za serce" organizowany przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii. XVIII edycja tego koncertu jest edycją szczególną, bo dedykowaną pamięci Prof. Zbigniewa Religi - założyciela i patrona Fundacji.
28 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbędzie się XVIII koncert „Serce za serce", którego organizatorem jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii. Tegoroczna gala dedykowana jest zmarłemu założycielowi i patronowi fundacji, prof. Zbigniewowi Relidze.
Dookoła zrobiło się już szaro, zimno, nawet śnieżno. Co za tym idzie, większość z nas włączyła już kaloryfery w domach i w pracy a sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Jednak takie suche powietrze ma bardzo negatywny wpływ na nasz organizm.
Wystarczy tak niewiele: podczas zakupów sięgnijmy po produkty z logo Siła Serca. Część dochodu z ich sprzedaży wspiera budowę systemu wspomagania serca dla dzieci realizowaną przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi.
17 marca w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie wręczono ordery Ambasadorów Rozwoju Profilaktyki Zdrowia. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. Maria Kaczyńska i - pośmiertnie - profesor Zbigniew Religa.
Powstaje komiks o pierwszej transplantacji serca przeprowadzonej w 1986 roku przez Zbigniewa Religę. Jego pomysłodawcą jest Krzysztof Pijarowski ze Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie", który martwi się, że nie zdążył skonsultować fabuły z prof. Religą - informuje Dziennik.
Dziś w Warszawie po długiej i ciężkiej chorobie zmarł profesor Zbigniew Religa, wybitny kardiochirurg oraz polityk i działacz publiczny. Profesor Religa walczył z nowotworem - był operowany, po nawrocie choroby został poddany kolejnej operacji i chemioterapii. Miał 70 lat.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się 14 stycznia w warszawskim Hotelu Le Royal Meridien Bristol, ogłoszono wyniki rankingu stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia. Na czele listy już po raz trzeci znalazł się prof. Zbigniew Religa.
13 września na warszawskim Torwarze odbyło się uroczyste wręczenie statuetek Misja Zdrowia 2007. Otrzymały je osoby propagujące zdrowy styl życia.