Osoby z padaczką nie powinny stosować Ginkgo biloba (miłorzębu japońskiego) - jednego z najpopularniejszych preparatów ziołowych - coraz więcej badań bowiem pokazuje, że może on zwiększać ryzyko napadów padaczkowych u osób z padaczką i zmniejszać skuteczność leków przeciwdrgawkowych.
Przyjmowanie witaminy D i wapnia dwa razy dziennie może zmniejszyć ryzyko ponownych zawrotów głowy.
Część osób, które mają zawroty głowy czy mroczki przed oczami podczas wstawania, może mieć zwiększone ryzyko rozwoju demencji w późniejszych latach. Stan, zwany hipotonią ortostatyczną, jest rozpoznawany, gdy ludzie doświadczają nagłego spadku ciśnienia krwi w czasie wstawania.
W swoim dążeniu do wykonania wszystkiego na czas niektóre kobiety ignorują objawy cichego zawału serca, ostrzegają kardiolodzy.
Uczucie zawrotu głowy tuż po wstaniu z powodu niedociśnienia ortostatycznego lub przejściowego spadku ciśnienia krwi i przyspieszenia akcji serca to powszechne zaburzenie. Eksperci mówią, jak sobie z tym radzić.
U osób z podwyższonym poziomem hormonu tarczycy wolnej tyroksyny (FT4) we krwi częściej rozwija nieregularne bicie serca lub migotanie przedsionków.
Amerykańscy medycy odkryli, że mężczyźni przyjmujący gabapentynę, lek powszechnie stosowany w leczeniu bólu neuropatycznego, drgawek i choroby afektywnej dwubiegunowej u starszych pacjentów, częściej doświadczają anorgazmii, czyli braku orgazmu.
Przyjmowanie witaminy D i wapnia dwa razy dziennie może zmniejszyć ryzyko występowania zawrotów głowy, wynika z badania opublikowanego w Neurology.
Zawał może dawać różne objawy, od tak oczywistych, ból, czy silny usick w klatce piersiowej, ale symptomy mogą być znacznie mniej oczywiste, stąd warto umieć dostrzec zagrożenie, gdy jest mniej wyraźne.
Problemy ze snem mogą mieć wpływ na wyzwalanie migrenowych bólów głowy.
Uczeni odkryli, że jednym z istotnych czynników migotania przedsionków była częstotliwość picia alkoholu w ciągu tygodnia, jeszcze ważniejszym niż upijanie się.
Niektóre leki dają takie efekty uboczne, które uniemożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu. Zawsze czytaj ulotki środków, które zażywasz.
Ponownie trzeba się będzie zmierzyć z wysokimi temperaturami. Gdy słupek rtęci wzrasta, trzeba zachować szczególną czujność, by się nie odwodnić.
Zawroty głowy to dolegliwość, która dotyczy bardzo dużej części populacji. Jeżeli pojawiają się stosunkowo rzadko, najczęściej przy nagłej zmianie pozycji ciała i nie towarzyszą im inne symptomy, zazwyczaj nie mają podłoża chorobowego. Co jednak mogą oznaczać zawroty głowy pojawiające się wraz z innymi objawami? Kiedy należy zgłosić się do specjalisty? Czy istnieją „domowe sposoby”, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko ich wystąpienia?
Migotanie przedsionków oznacza wyższe ryzyko otępienia i przyspieszenie procesu osłabienia poznawczego, wynika z nowych szwedzkich badań.