Najlepiej oceniane ze względu na uczciwość i rzetelność zawodową profesje to naukowcy, pielęgniarki, informatycy, nauczyciele oraz dentyści – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Nieco powyżej środka skali lokują się także rzemieślnicy, sprzedawcy w sklepach, lekarze, policjanci oraz kupcy. Do profesji najgorzej ocenianych pod względem rzetelności i uczciwości zawodowej należą urzędnicy państwowi wysokiego szczebla, posłowie na Sejm oraz politycy.
Zaufanie, jakim Polacy darzą ludzi pracujących w różnych dziedzinach i wykonujących różne zawody, jest dość ograniczone, co wynika z raczej przeciętnych, a nierzadko krytycznych ocen uczciwości i rzetelności zawodowej przedstawicieli różnych branż – wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Za najbardziej uczciwych i rzetelnych uważamy pielęgniarki, naukowców, informatyków, stomatologów. Nie ufamy urzędnikom, posłom, politykom. Tegoroczne oceny uczciwości i rzetelności zawodowej są najniższe w historii badań CBOS.
Podczas nadchodzących Dni Seniora odbędzie się wiele imprez sportowych. Uczestnicy mają zapewniony ruch na świeżym powietrzu, pozytywną dawkę energii i zdrową rywalizację.
Z najnowszego badania dotyczącego zaufania do grup zawodowych European Trusted Brands przeprowadzonego przez Reader’s Digest wynika, że Polacy najbardziej ufają strażakom i przedstawicielom zawodów związanych z ochroną życia i zdrowia. Na drugim biegunie rankingu zaufania znaleźli się politycy, pracownicy call center, piłkarze i duchowni.
Polacy wybrali zawód strażaka i pilota samolotów pasażerskich jako najbardziej godny zaufania - wynika z badania European Trusted Brands przeprowadzonego w Europie przez Reader's Digest. Jednak respondenci wskazywali również na inne profesje. Polacy ufają przedstawicielom służby medycznej - lekarzom, pielęgniarkom i farmaceutom. Zawód lekarza cieszy się uznaniem szczególnie od 2007 r., kiedy wzrosła liczba wskazujących na niego respondentów. Ankietowani wybierali też zawód rolnika, taksówkarza i nauczyciela.
Dziś w Chorzowie zakończyły się V Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów (wcześniej weteranów) w tenisie, rozgrywane w ramach cyklu nazwanego "Amatorski Tenis Polski". Warunkiem uczestnictwa w zawodach był wiek powyżej 35 lat. Najstarszy uczestnik mistrzostw miał 85 lat.