Niektóre produkty zyskały zasłużone miano antystarzeniowych eliksirów - pomagają zapobiegać chorobom związanym z procesem starzenia się. Przejrzyj listę i koniecznie dołącz je do jadłospisu.
Ostatnie dni września to każdego roku czas, kiedy na świecie wiele uwagi poświęca się na propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz zwiększanie świadomości społecznej, dotyczącej ryzyka chorób układu krążenia. Warto przypomnieć sobie o tych kwestiach w Światowym Dniu Serca, który obchodzić będziemy 29 września.
Zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki i wczesnej diagnostyki zawału mięśnia sercowego – to cele rozpoczynającej się dziś akcji „Tydzień dla serca” organizowanej przez Caretest. Inicjatywa związana jest ze zbliżającym się Światowym Dniem Serca, obchodzonym co roku w ostatnią niedzielę września w 120 krajach.
Cukrzyca typu 2, niezależnie od innych czynników ryzyka, zwiększa ryzyko chorób serca u kobiet.
Warto porzucić stare przyzwyczajenia i zdrowo odżywiać się po zawale, bo dzięki temu można obniżyć ryzyko śmierci z powodu kolejnego zawału aż o 40 proc.
Prawdopodobieństwo zawału rośnie wraz z szybkimi zmianami ciśnienia, które nierzadko mają miejsce, gdy zapomina się o zażyciu tabletki na nadciśnienie.
Statyny, leki przepisywane w celu zapobiegania zawałom i udarom, mogą znacznie zmniejszać ryzyko rozwoju choroby Alzheimera.
Uczeni z Uniwersytetu w Niszu w Serbii przebadali pacjentów z chorobami serca i odkryli poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego, gdy chorzy słuchali muzyki. Jeszcze lepsze efekty dało bycie melomanem podczas uprawiania sportu.
Jedzenie większej ilości świeżych owoców jest związane z niższym ryzykiem cukrzycy typu 2, natomiast picie wielu soków owocowych ma odwrotny skutek...
Jak zauważa francuskie stowarzyszenie Association Protection Foudre, każdego roku we Francji piorun trafia od 100 do 200 osób. Jakie są konsekwencje takiego uderzenia dla ciała ludzkiego? Czy może spowodować śmierć?
Pacjenci z łuszczycą mogą być narażeni na zwiększone ryzyko innych poważnych problemów zdrowotnych.
Podczas ostatnich upałów słyszymy, że szczególnie zagrożeni są ludzie mający problemy z sercem. To prawda, jednak okazuje się, że niskie temperatury mogą wyrządzić więcej szkód układowi krwionośnemu niż ciepłe dni.
Dobowa rekomendowana ilość snu wynosi 7 do 9 godzin. Dzisiejsze tempo życia jednak sprawia, że wielu ludzi sypia znacznie krócej. Tymczasem okazuje się, że nadmierne ograniczenie snu grozi wieloma chorobami, a nawet przedwczesną śmiercią.
Powszechnie wiadomo, jakie są czynniki ryzyka chorób serca: unikanie palenia papierosów, zachowania odpowiedniej wagi, podejmowanie aktywności fizycznej, obniżenie ciśnienia i poziomu cholesterolu. Istnieją jednak także mniej oczywiste, ale bardzo silne drogi do obniżenia prawdopodobieństwa rozwoju tych dolegliwości .
Witamina E, a dokładniej jej forma zwana tokoferolem gamma zawarta np. w olejach roślinnych i pistacjach, zmniejsza ryzyko chorób serca o 10 proc.