Weź swoje zdrowie w swoje ręce. Zobacz, jak o siebie zadbać, by móc liczyć na lepsze samopoczucie przez długie lata.
Chociaż dzisiaj powszechnie wiadomo, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu, to jednak nie wszystkich przekonuje do walki z nałogiem. W poszukiwaniu czegoś, co może złagodzić zgubne skutki palenia, uczeni natrafili na naturalny miód.
Imbir jest chętnie dodawany do herbaty i innych napojów. Ma wiele prozdrowotnych właściwości i wspomaga odchudzanie. Zobacz, do czego się przydaje.
Tłuszcz z wątroby dorsza jest szczególnie cenny ze względu na działanie chroniące przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Chociaż raz w tygodniu powinno się jeść tłuste ryby, mówią eksperci - dzięki temu można liczyć na lepszą ochronę serca.
Wychodzenie na piwo może służyć nie tylko zacieśnianiu więzów towarzyskich, ale i mieć dobry wpływ na zdrowie. Co ciekawe, dotyczy to pań.
Polska kardiologia robi krok w tył. 15 lat temu zrobiliśmy skok do przodu, upowszechniliśmy nowe metody leczenia, zbudowaliśmy wiele ośrodków, poprawiając dostęp do nowoczesnego leczenia, 10 lat temu uwolniliśmy leczenie zawału serca i nielimitowane płacenie za angioplastykę wieńcową i intensywną terapię w ostrym zespole wieńcowym, ale to wszystko – mówi prof. dr. hab. n. med. Paweł Buszman, kardiolog, prezes Zarządu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.
Serce (podobnie jak niektore inne organy) może starzeć się wolniej lub szybciej niż wynikałoby to z naszego wieku metrykalnego. Zobacz, jakie czynniki wpływają na ten proces.
Duża ilość soli w diecie jest silnym czynnikiem otyłości bez względu na to, jak kaloryczny jest nasz jadłospis.
Oliwa z oliwek wykazuje lepsze działanie na obniżenie poziomu cukru we krwi i złego cholesterolu w porównaniu z innymi rodzajami tłuszczu.
Australijscy naukowcy wykorzystali nanotechnologię, by opracować bardziej skuteczny sposób leczenia osób, którym zagraża zawał serca i udar mózgu.
Niedobór witaminy D, nie tylko zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca czy ostrej niewydolności serca, ale także intensyfikuje skutki chorób serca.
Osoby, u których poziom ciśnienia krwi cechuje się znacznymi skokami, mają o 25 procent wyższe ryzyko niewydolności serca.
Trudno przecenić wpływ snu na stan zdrowia. Jest niezbędny do normalnego funkcjonowania i pozwala uchronić się przed wieloma chorobami. Wśród licznych korzyści z dobrego, dostatecznie długiego snu, tych pięć profilaktycznych „zastosowań" snu ma szczególne znaczenie dla ludzi dojrzałych i starszych jako bardziej zagrożonych określonymi chorobami.
W Polsce „wiek” serca badanych osób jest średnio o sześć lat wyższy niż wiek metrykalny. Plasuje to nasz kraj w czołówce państw zmagających się z problemem chorób sercowych - wynika z badań przeprowadzonych w ramach kampanii „Ciśnienie na życie”.
Dieta śródziemnomorska jest szczególnie dobra dla serca. Uczeni z Uniwersytetu Harokopio w Atenach przeprowadzili badania, z których wynika, że może zmniejszyć ryzyko chorób serca aż o połowę.