Ponieważ ciało co rusz sprawia nam jakieś kłopoty, wraz z upływem czasu nauczyliśmy się lekceważyć rozmaite dolegliwości. Mamy nadzieję, że ból, dyskomfort czy inne objawy samoistnie znikną... Żadnych symptomów nie należy ignorować, ale tych wymienionych poniżej to już w żadnym razie - mogą być śmiertelne.
Chrapanie nie tylko utrudnia sen partnera - może mieć też realny wpływ na zdrowie chrapiącego.
Chcesz mieć zdrowe serce w starszym wieku? Stosuj te wskazówki, a będziesz mógł/mogła liczyć na serce jak dzwon.
Warto regularnie mierzyć poziom ciśnienia, by móc ocenić na ile jesteśmy zagrożeni chorobami układu krwionośnego i serca i dostatecznie wcześnie reagować. Żeby mieć lepszy ogląd sytuacji jednak, warto mierzyć ciśnienie na obydwu ramionach.
Nadmiar alkoholu i papierosy w ostatnich latach przyczyniły się do zwiększenia częstości występowania niektórych chorób, takich jak zawałów serca i udarów mózgu. Szczególny wzrost problemów tego rodzaju zanotowano u kobiet. W niektórych obszarach panie mogą liczyć na uprzywilejowaną sytuację, w innych mają się gorzej niż panowie
Zaduch, upał, ostre słońce – mogłoby się wydawać, że dla osób mających problemy z krążeniem to właśnie wakacje są czasem, gdy powinny szczególnie uważać na swoje serce. Badania pokazują jednak, że to wcale nie latem występuje najwięcej zawałów. Dla „sercowców” dużo groźniejsza jest jesień. Dlaczego tak się dzieje i jak pogoda wpływa na nasze zdrowie?
Aktywność seksualna może być zagrożeniem dla starzejących się mężczyzn, ale chroni starsze kobiety przed pewnymi problemami zdrowotnymi.
Kwasy omega-3 są bardzo niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a ich niedobory skutkują różnymi dolegliwościami. Sprawdź, czy dotyczą cię niedogodności związane z brakiem omega-3.
Jeśli masz za sobą zawał, spróbuj sięgnać po kwasy omega 3, pomogą sercu wrócić do formy.
Nie ma sensu się złościć. Warto uczyć się zachowywać stoicki spokój, ponieważ taka postawa przekłada się na realnie niższe ryzyko problemów zdrowotnych. Ustalono np., że osoby zadwolone z życia mogą liczyć na niższe ryzyko udaru.
Choroby układu sercowo-naczyniowego są w Polsce głównym problemem medycznym i powodują blisko 50 procent przedwczesnych zgonów. Choć większość z nas wie, jakie są przyczyny tych schorzeń, nie zawsze potrafimy wyeliminować ryzyko.
Trzeba jeść orzechy, oliwę z oliwek, ryby i nasiona, a będzie można żyć dłużej i zdrowiej.
W niedzielę 18 września 2016 po raz 15. obchodzić będziemy Światowy Dzień Serca. To, czy Polacy mają serce dla serca będzie można dowiedzieć się w czasie pikniku organizowanego w Warszawie. O wiarygodną informację dotyczącą profilaktyki chorób serca zadbają wybitni lekarze specjaliści. Nie zabraknie też praktycznych przykładów - zdrowych przysmaków, aktywności fizycznej i strefy relaksu.
Dzięki badaniu krwi można oszacować ryzyko zawału u danego pacjenta w ciągu najbliższych pięciu lat.
Samotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.