Zima przyszła wcześniej, niż wynikałoby to z kalendarza. W efekcie luty to trzeci miesiąc, który przywitaliśmy w towarzystwie śniegu. Oczywiście taki stan rzeczy nie przeszkadza miłośnikom zimowego szaleństwa, ale ci, którzy codziennie muszą poruszać się po zaśnieżonych, zimnych miastach i wsiach, mogą czuć się lekko zniecierpliwieni. Poza tym zima ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie - wiąże się ze zwiększonym ryzykiem nasilonych problemów zdrowotnych.
Nie należy bagatelizować krwawienia dziąseł. To może być objaw różnorodnych problemów zdrowotnych.
Im szybciej, tym lepiej, jeśli chodzi o leczenie złamanej kości udowej.
Antybiotyki są podstawą współczesnej medycyny. Ale w niedalekiej przyszłości będziemy musieli jeszcze raz nauczyć się żyć bez nich. To trudne wyzwanie.
Pofatygowanie się do przychodni może być opłacalne - dzięki szczepieniu można oszczędzić sobie kłopotów, z jakimi zwykle wiąże się grypa.
Tony Curtis twierdzi, że zawdzięcza życie swojej obecnej, szóstej żonie.
Stan zdrowia 76- letniej Elizabeth Taylor jest bardzo poważny. Aktorka trafiła do szpitala i przez pewien czas nie była w stanie samodzielnie oddychać.
Gorzknik kanadyjski (hydrastis canadensis) to jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków, od setek lat wykorzystywany był przez Indian Ameryki Północnej przy stanach zapalnych oczu i problemach z trawieniem. Eksploatacja zioła doprowadziła do tego, że obecnie dzika populacja rośliny jest zagrożona wyginięciem, aby móc wykorzystać ją w celach leczniczych, uprawiana jest na plantacjach m. in. w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Tabletki i kapsułki produkowane są z ekstraktu z korzeni i kłączy gorzknika.
Dieta bogata w cynk może pomóc starszym osobom w uniknięciu zapalenia płuc.
Każdy ból pojawiający się w okolicy serca wywołuje niepokój i lęk. Na szczęście w większości przypadków bóle w klatce piersiowej nie są oznaką poważnej choroby, choć oczywiście nie powinny być lekceważone. Dlaczego czasem kłuje nas „w sercu”?
Grypa jest ostrą, zaraźliwą chorobą układu oddechowego. Powoduje ją RNA wirusów z rodziny Orthomyxoviridae. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rocznie zapada na tę chorobę około 100 milionów ludzi, z czego umiera od 500 tysięcy do 1 miliona. Choroba najczęściej atakuje w porze jesiennej, wczesną zimą i podczas przesilenia wiosennego.