Dłuższe przebywanie w środowisku o wysokim poziomie zanieczyszczeń powietrza w ma związek z częstszymi hospitalizacjami z powodu zapalenia płuc u osób w wieku powyżej 65 lat.
Starsi pacjenci hospitalizowani z zapaleniem płuc są o wiele bardziej narażeni na śmierć niż seniorzy ze złamaniami szyjki kości udowej, mówią uczeniz Uniwesytetu w Tours we Francji.
24-go marca obchodziliśmy Światowy Dzień Guźlicy (ang. World Tuberculosis Day). Nowe wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia mają pomóc przyspieszyć wysiłki na rzecz zapobiegania zachorowaniu na gruźlicę poprzez leczenie zapobiegawcze.
Dwie nazwy: koronawirus i Covid-19, są jednymi z najczęściej wymienianych na całym świecie. Co dokładnie oznaczają?
COVID-19 to nowa zakaźna choroba wywoływana przez koronowirusa SARS-Cov-2. Według ostatnich danych pierwszy chory pojawił sie w Chinach w 2019 roku, tam też miał miejsce początek epidemii, która z czasem rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty. 11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie ogłosiła pandemię COVID-19.
Grypa sama w sobie jest bardzo nieprzyjemne i wyłącza z normalnego życia na co najmniej kilka dni. Problemy mogą się jednak nie skończyć w takim czasie - powikłania związane z tą chorobą są często bolesne i bardzo poważne.
Ekspozycja na zanieczyszczenia powietrza, na tzw. pył zwieszony (PM), ma związek z wypadaniem włosów u ludzi.
Infekcje to nie tylko kłopot sam w sobie - mogą również zwiększać ryzyko tak poważnych zdarzeń sercowo-naczyniowych, jak udar i zawał.
Zakażenia wewnątrzszpitalne i ambulatoryjne są groźne dla serca – ostrzegają uczeni z University of Minnesota w Minneapolis.
Odra to silnie zaraźliwa choroba zakaźna wywoływana przez wirus odry (Measles virus, MeV) należący do rodzaju Morbillivirus i rodziny Paramyxoviridae (paramyxowirusów).
Choroby mogą „dopaść" każdego, ale ich przebieg i skutek zależy od wielu czyników, m. in. od odstępności do służby zdrowia i jakości opieki medycznej.
Witamina D jest niezbędna dla funkcjonowania ludzkiego organizmu, więc jej niedobory moga dość szybko o sobie znać. Trzeba jednak wiedzieć, jakie konkretnie symptomy oznaczają możliwe braki tej witaminy - oto te najbardziej charakterystyczne.
Żankiel zwyczajny ( łac. Sanicula europaea) to wieloletnia roślina z rodziny selerowatych, która występuje w lasach Europy, Azji i Afryki. Od dawna stosowany jest przy łagodnym zapaleniu płuc, kaszlu i zapaleniu oskrzeli. Może być również poomocny na infekcje ucha, wypryski, atopowe zapalenie skóry i astmę.
Ajoen, związek zawarty w czosnku, może pomóc w walce z przewlekłymi infekcjami, w tym zapaleniem płuc, mówią duńscy badacze.
Każdego roku na grypę choruje od 3 do 5 mln Polaków. Wirusem można się zarazić na ulicy, w tramwaju, na poczcie i w kościele. Nawet jeżeli sama grypa przebiega z delikatnymi objawami, to dużo groźniejsze dla zdrowia mogą być powikłania. Najczęściej są to: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli lub zapalenie ucha. Grypy można uniknąć. Jak to zrobić? Oto 5 sposobów.
Sotagliflozyna – lek na choroby nerek i cukrzycę pomaga uchronić się przed udarem