3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu (ang. International Day for Ear and Hearing).
Wiele osób podczas lotu samolotem doświadcza dyskomfortu czy wręcz bólu uszu. Najintensywniej jest odczuwany podczas startu i lądowania. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje i jak to osłabić.
Każdego roku na grypę choruje od 3 do 5 mln Polaków. Wirusem można się zarazić na ulicy, w tramwaju, na poczcie i w kościele. Nawet jeżeli sama grypa przebiega z delikatnymi objawami, to dużo groźniejsze dla zdrowia mogą być powikłania. Najczęściej są to: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli lub zapalenie ucha. Grypy można uniknąć. Jak to zrobić? Oto 5 sposobów.
Terapia światłem spolaryzowanym stosowana jest w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji. Pomaga m.in. w leczeniu bólów i stanów zapalnych, a także wzmacnia nasz system odpornościowy.
Na początku pojawia się swędzenie, później ból, szczególnie wyczuwalny przy jedzeniu. Z czasem zaczyna cieknąć ropa, a później zaczynamy gorzej słyszeć. To „ucho pływaka” - tak potocznie jest nazywane zapalenie ucha wewnętrznego.
Siedzenie przy otwartym oknie, nie noszenie czapek w chłodne jesienne i zimowych dni to tylko przykłady sytuacji, których powinno się unikać.
O tym, że podczas pobytu na plaży należy zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym pamiętają niemal wszyscy, jednak o tym, aby wyjeżdżając na urlop zadbać o zdrowie uszu pamięta nie wiele osób.
Zdarzenia związane z ekstremalną pogodą (np. powódź) niszczą zdrowie psychiczne