Spędzanie czasu na łonie natury jest dla nas dobre. Badania pokazały, że kontakt z przyrodą może poprawić nasze samopoczucie poprzez wpływ na emocje i myśli, a także redukcję stresu i poprawę zdrowia fizycznego. Nawet krótkie przebywanie w środowisku naturalnym może pomóc. Wykazano m. in., że pacjenci szpitali szybciej wracali do zdrowia, jeśli z ich pokoju roztaczał się widok na naturalne otoczenie.
Ekspozycja na kobiece zapachy i feromony powoduje utratę wagi i wydłuża życie myszy, mówią uczeni z Uniwersytetu Otago (Nowa Zelandia).
Zdarza się, że zaczyna boleć cię głowa z powodu zapachu perfum pani, która siedzi obok? A może woń środków czyszczących w pracy powodują swędzenie w nosie? Jeśli masz objawy wywoływane przez codzienne zapachy, nie musi to oznaczać, że jesteś uczulony/a, możesz raczej mieć nietolerancję chemiczną.
Niezdolność do rozpoznania zapachu cytryn, bzu, czegoś wykonanego ze skóry i siedmiu innych zapachów pozwala przewidzieć, u których pacjentów z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi rozwinie się choroba Alzheimera.
Naukowcy i biznesmeni od dawna wiedzą, że pewne zapachy - sosny na Boże Narodzenie, czy pieczonych ciasteczek w domu na sprzedaż - mogą nakłonić klientów do zakupów. Teraz uczeni z Washington State University College of Business sprawdzili, co sprawia, że zapach jest najbardziej komercyjnie skuteczny.
Jak wiadomo, znany zapach przywołuje wspomnienia, nawet te odległe. Okazuje się, że może też mieć wpływ na zdolność uczenia się.
Kto z nas tak naprawdę nie chciałby pozostać w miejscu, w którym spędza udany urlop? Nadal rozkoszować się pięknymi widokami, smakując regionalne lub egzotyczne dania i zachwycając się aromatycznymi zapachami?
Naturalny zapach ciała rzeczywiście zmienia się wraz z wiekiem. Im jesteśmy starsi, tym staje się przyjemniejszy i mniej intensywny.
Naukowcy i ludzie biznesu od dziesięcioleci wiedzą, że niektóre zapachy - sosnowy na Boże Narodzenie czy domowych swieżo upieczonych ciasteczek w domu - mogą zachęcić klientów wprawiając ludzi w nastrój do kupowania.
Nowe badania sugerują, że ludzie posiadają zdolność do oceny, czy określona osoba osiągnęła seniorskie lata tylko na podstawie zapachu jej ciała...
Perfumy z naturalnych olejków eterycznych można przygotować samodzielnie. To zajęcie bardzo przyjemne i nie wymagające specjalistycznej wiedzy czy wyjątkowych zdolności.
W jaki sposób wykorzystując zapachy możemy mieć wpływ na ludzkie zachowanie? Czy możemy manipulować w „dobrym interesie"? Chcąc, nie chcąc robimy to dzięki feromonom...
Unikatowe właściwości aromaterapii znane są już od wieków. Nie od dziś wiadomo, że zapach pomaga przy bólu głowy, stresie lub bezsenności. Rozpylony w biurze zwiększa efektywność pracy, a w sklepie przyczynia się do wzrostu sprzedaży. Co więcej, odpowiednio dobranym aromatem można zwalczać trądzik oraz wpłynąć kojąco na podrażnioną skórę.
Perfumy to połączenie najprzyjemniejszych dla ciała i duszy zapachów świata. Każdy flakon tworzony jest z myślą o potrzebach kobiet w różnym wieku. Nic tak dobrze nie prezentuje usposobienia kobiety jak otaczający ją zapach perfum, stanowiący kwintesencję kobiecości.
Niezależnie od miejsca zamieszkania, zapachy przywołujące w Polakach wspomnienie domu i odpoczynku z nim związanego, postrzegane są jako te najprzyjemniejsze – wynika z raportu „Piramida Przyjemności Polaków” przeprowadzonego przez PBS DGA na zlecenie marki Lipton.