Trudno wyobrazić sobie pobyt w Turcji bez przywiezienia kilku pamiątek, tym bardziej, że kraj ten to prawdziwy raj dla miłośników zakupowych szaleństw! Turyści szczególnie doceniają orientalne bazary, zabytkowe targowiska i eleganckie butiki. A Turcy tak bardzo kochają zakupy, że już po raz szósty będą organizatorami Festiwalu Zakupów, czyli Istanbul Shopping Fest. Miłośnicy zakupów będą mieli cały miesiąc na to, aby w pełni cieszyć się swoim świętem – w tym roku Festiwal będzie trwał od 1 do 31 lipca. Atmosfera Stambułu w połączeniu z zakupowym szaleństwem to najlepszy przepis na wypoczynek.
Niemal co trzeciemu Polakowi zdarzyło się w nieprzemyślany sposób wydać większą sumę pieniędzy, której później żałuje. Część popełnia ten błąd regularnie. Panowie tracą głowę dla smartfonów, tabletów, notebooków i telewizorów, a panie, poza sprzętem elektronicznym, również dla ubrań, butów i biżuterii.
W gąszczu firm i modeli pralek dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego urządzenia to nie lada wyzwanie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowej pralki? Czy rodzaj bębna i klasa energetyczna mają znaczenie? Która prędkość wirowania jest najbardziej optymalna?
Polscy seniorzy nie mają do dyspozycji zbyt wysokich emerytur i muszą oszczędzać na wielu rzeczach, nawet na zakupach spożywczych. Oczywiście nie warto rezygnować ze zdrowych produktow i dieta, szczególnie w starszym wieku, powinna odpowiadać na specyficzne zapotrzebowanie organizmu. Można jednak postarać się o dobry jadłospis w ekonomiczny sposób.
Zakupy na styczniowych wyprzedażach planuje prawie trzech na czterech konsumentów – wynika z badania Payback Opinion Poll. Polacy najczęściej udadzą się po odzież i dodatki, do centrów handlowych. Na obniżone produkty przeznaczą najczęściej od 250 do 500 zł, korzystając przy tym z bieżącego budżetu.
Prawie 3/4 Polaków zamierza obdarować bliskich prezentami. Jednak 70% badanych planuje oszczędzać na bożonarodzeniowych zakupach. Chociaż planujemy rodzinne i tradycyjne święta, to 1/3 Polaków zrezygnuje z zakupu choinki – wynika z najnowszego badania Payback Opinion Poll.
Wszyscy czekają na Święta, ale nie jest to bierne czekanie - wiąże się z wieloma przygotowaniami, w tym ze sprzątaniem, gotowaniem i zakupami. Szczególnie to ostatnie może być uciążliwe, bo w okresie przed Gwiazdką sklepy są naprawdę zatłoczone (podobnie jak ulice, które trzeba przemerzyć, by się do nich dostać), a asortyment ograniczony (jesli coś jest modnym prezentem, szybko znika z półek). Zobacz, co zrobić, by przedświąteczne zakupy nie były stresujące
Jak wytrwać w świątecznych założeniach dotyczących zakupów? Czy w bożonarodzeniowa atmosfera i wyjątkowość nadchodzących świąt pozwolą tak realizować plany wydatkowe, żeby w Nowy Rok wejść bez ddatkowego zadlużenia? Oto 16 pomocnych rad.
Polacy przekonali się do sklepów internetowych. Z roku na rok trafia do nich coraz więcej klientów, a ci wydają podczas e-zakupów coraz więcej pieniędzy. Coraz śmielej w świecie wirtualnych zakupów radzi sobie również branża modowa. O jej specyfice mówi Tomasz Ebbig z Zalando - jednego z większych e-sklepów modowych.
Już 1 października 2015 r. rusza, organizowana przez Ministerstwo Finansów, Narodowa Loteria Paragonowa. Celem akcji jest zachęcanie Polaków do wydawania i brania paragonów fiskalnych oraz uświadomienie im ogormnej roli, którą pełnią w uczciwym obrocie gospodarczym. Każdy, kto na specjalnej stronie internetowej zarejestruje dowód zakupu za minimum 10 zł, weźmie udział w losowaniu cennych nagród - m.in. samochodów, tabletów i laptopów.
W obecnych czasach, kiedy dostęp do Internetu możemy mieć praktycznie zawsze i wszędzie, coraz powszechniejszym trendem staje się robienie zakupów online. Oferty sklepów ciągle się poszerzają, a ich standard podnosi się z każdym rokiem. Komfort i szybkość takiej formy zakupów sprawia, że nie tylko przedstawiciele generacji Y się na nią decydują.
Z każdym rokiem przybywa Polaków, którzy dokonują zakupów w Internecie. Obecnie 46 % z nas kupuje w sieci – wynika z danych Optimy. Do tej formy kupowania zachęca oszczędność czasu i pieniędzy. Okazuje się, że najchętniej kupujemy w sieci odzież i buty, najrzadziej zaś jedzenie i meble.
Pomimo dostępu do ogromnej liczby informacji i fachowych opinii na temat produktów w Internecie, konsumenci znacznie częściej konsultują swoje wybory z przyjaciółmi czy rodziną – wynika z raportu „Global Powers of Consumer Products 2015. Connecting with the connected consumer” autorstwa firmy doradczej Delitte. Tylko 12 proc. respondentów ufa informacjom producenta.
W okresie przedświątecznym będziemy dokonywać licznych zakupów. Niestety to czas, kiedy dochodzi do większej liczby kradzieży. Tylko w pierwszym półroczu minionego roku dokonano aż 36,5 tys. kradzieży z kart płatniczych. Ponad połowa z nich dotyczyła płatności dokonanymi kartami skopiowanymi lub skradzionymi. O ostrożność w czasie zakupów apeluje Expander.
Jajka, żurek, biała kiełbasa, wędliny, a także inne produkty – lista zakupów wielkanocnych jest długa, ponieważ według tradycji na świątecznym stole niczego nie powinno zabraknąć. Ile wydamy na święta i skąd weźmiemy na to środki?