Wybór odpowiedniego prezentu zarówno dla osoby bliskiej, jak i dalszego znajomego może czasem stanowić poważny problem. Zakupowi podarunku niejednokrotnie towarzyszy obawa, że osoba obdarowana będzie zawiedziona, niezadowolona z samego prezentu, bądź np. jego koloru czy marki.
Z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos wynika, że Polacy przeznaczą średnio 240 zł. Na świąteczne upominki.
Powstał polski serwis Web 2.0. gromadzący informacje o okazjach i promocjach w sklepach internetowych - Abytaniej.pl. Jego treść tworzą sami internauci, dodając informacje o obniżkach i budując ranking najbardziej godnych polecenia okazji.
Klienci ogarnięci szaleństwem robienia świątecznych zakupów często zapominają o zdrowym rozsądku. Kupują dużo, szybko i nie zastanawiając się, nad kondycją portfeli.
Największa na świecie sieć supermarketów, amerykańska Wal-Mart, przywraca do swoich sklepów tradycyjny zwrot "Merry Christmas", zastąpiony w ubiegłym roku przez "Happy Holidays". W sklepach pojawią się także dekoracje nawiązujące do chrześcijańskich świąt.
Przed nami zakupowe szaleństwo związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dla sklepów to najbardziej urodzajny okres w roku. Dla większości z nas – niekończące się rozmyślania, planowanie, „polowanie”. Przygotowaliśmy kilka rad, które pomogą w opanowaniu zakupowego szału.
Rząd przyjął projekt ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Przewiduje on możliwość ukarania sankcjami finansowymi przedsiębiorców, którzy naruszają zbiorowe interesy konsumentów oraz podniesienie progu obrotu firm zgłaszających zamiar koncentracji.
Jak podaje portal internetowy Naver, już 25 proc. jego użytkowników to osoby powyżej 40 roku życia. Seniorzy w Korei coraz częściej sięgają do komputera by poprzez internet zrobić zakupy, przejrzeć oferty kupna nieruchomości, napisać bloga lub nawet pograć w gry sieciowe z innymi internautami.
Im wcześniej, tym lepsze okazje. Im później, tym większe przeceny. Sezonowe wyprzedaże to już tradycja na polskim rynku. W szale zakupów łatwo stracić głowę i dokonać niewłaściwego wyboru. UOKiK przypomina, jakie prawa przysługują nam podczas sezonowych obniżek.
Nie tylko niepełnosprawni mają problem z robieniem zakupów w sklepach. Dotyka to także ludzi starszych i tych, którzy z jakichkolwiek przyczyn mają trudności z poruszaniem się. Chodzenie o kulach, czy samodzielna jazda wózkiem inawalidzkim nijak nie idą w parze z możliwością swobodnego oglądania i ściągania przedmiotów z półek sklepowych. Na przeciw takowym trudnościom wyszła pani Zofia Niczke, założycielka Fundacji „Emeryt”.
Niemal dwie trzecie Polaków zwraca uwagę na polskie pochodzenie towarów - wynika z badań zleconych przez "Rzeczpospolitą". Na krajowe pochodzenie towarów najczęściej zwraca uwagę niezbyt zamożna kobieta, po pięćdziesiątce, ze średniej wielkości miasta.