11 marca przypada pierwza niedziela, podczas której będzie obowiazywała nowa ustawa ograniczajaca handel. Przepisy w obecnej formie to jednak jedynie ograniczenie prowadzenia działalności, i to tylko niektórych sklepów. Ustawa zawiera bowiem wiele wyłączeń. Kto i kiedy będzie mógł zatem handlować w niedzielę?
Jakość, cena i pochodzenie produktu to najważniejsze kryteria, jakimi kierują się Polacy podczas zakupów. Ponad 80 proc. osób zwraca uwagę na kraj pochodzenia produktu, a 90 proc., jeśli ma możliwość wyboru, kupuje produkty polskie – wynika z badania „Decyzje zakupowe Polaków” przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.
Posezonowe wyprzedaże trwają w najlepsze, a sklepowe witryny kuszą obniżkami. Dla domowych budżetów dodatkowe zakupy mogą być jednak zbyt dużym obciążeniem po świątecznych wydatkach, na które, jak podaje Deloitte, średnio planowaliśmy wydać 882 zł. Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z promocji, by nie zaczynać 2018 r. z dziurą w domowych finansach?
Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z radością, odpoczynkiem i rodzinną atmosferą, ale z badań wynika, że okres przedświąteczny ma związek ze wzrostem częstości zawałów serca i zgonów wywołanych problemami sercowymi. Wszystko to najprawdopodobniej ma miejsce w wyniku stresu, nadmiaru alkoholu i niezdrowej diety. Sprawdź, jak ograniczyć rozdrażnienie i stres przed Świętami.
Im bliższa perspektywa wyprawy na świąteczne zakupy, tym większy poziom irytacji – takie wnioski można wysnuć z ostatniego badania PayPal oraz Kantar Millward Brown. Ośmiu na dziesięciu Europejczyków czuje się przytłoczonych myśleniem o poszukiwaniu prezentów oraz koniecznością wyprawy do sklepu wypełnionego ludźmi. Polacy są przy tym najbardziej zestresowanym narodem – ponad jedna trzecia z nas wyraża irytację związaną z przedświątecznymi sprawunkami. Czy istnieje jakiś sposób na uniknięcie świątecznej gorączki?
Aż 71 proc. Polaków kupno prezentów świątecznych pozostawia na grudzień. Najszybciej w Europie zakupy bożonarodzeniowe rozpoczynają Niemcy i Czesi, najpóźniej Rosjanie, Ukraińcy i Grecy. Z roku na rok rośnie liczba Europejczyków, którzy coraz wcześniej decydują się na zakup prezentów. Mimo że święta to tradycyjny czas relaksu i przyjemności, co czwarty Polak przyznaje, że świąteczne zakupy kosztują go sporo stresu - to wynik badania sieci perfumerii Douglas.
Słowo "adwent" oznacza przyjście i wywodzi się od łacińskiego "adventus". W tym roku pierwsza niedziela okresu przygotowującego chrześcijan do świąt Bożego Narodzenia przypada 3 grudnia.
Co daje nam zadowolenie? Trudno o jednoznaczną odpowiedź, bo ludzie znacznie się od siebie różnią i odmienne rzeczy sprawiają im przyjemność. W dużej mierze nasze nastawienie odpowiada za odczuwanie radości w związku z doświadczeniami lub nabywaniem przedmiotów, ale przewagę okazują się mieć pierwsze z wymienionych
24 listopada wypada wyprzedażowy Black Firday, w grudniu czeka nas przedświąteczna gorączka zakupów, a po świętach znów wyprzedaże. Polacy kochają promocje, ale czasami przynoszą im one więcej szkody niż korzyści. Na co uważać, aby nie skończyć z „zakupowym kacem”?
Nie jest łatwo trzymać się ustalonej diety, gdy wokół tyle pokus. Sklepowe półki uginają się od słodyczy, kuszą wystawy cukierni i krzykliwe reklamy restauracji. Poza tym w pewnych sytuacjach szczególnie trudno jest trzymać się ustalonego jadłospisu - zobacz, kiedy trzeba wykazać się silną wolą, by nie zniweczyć wysiłków odchudzania.
Rowery miejskie święcą triumfy w polskich miastach. Co ciekawe, takie rozwiązanie komunikacyjne przyjęło się nie tylko w takich ośrodkach, jak Warszawa, Poznań, Kraków, czy Łódź, ale i w mniejszych miastach, jak Kalisz czy Kołobrzeg. I słusznie, bo dojeżdżanie do pracy, szkoły czy do sklepu rowerem daje ważne prozdrowotne korzyści - może pomóc uchronić się przed różnymi chorobami.
Sklepy internetowe kuszą bogatym asortymentem, niskimi cenami i promocjami już niemal przez cały rok. Zakupy możemy zrobić o dowolnej porze, w dogodnym miejscu, a paczka z przesyłką zostanie dostarczona prosto pod nasze drzwi. Nic dziwnego, że internetowe sklepy podbiły serca Polaków – w 2016 roku wydaliśmy w sieci ponad 6 mld euro! Jednak mimo atrakcyjnej oferty i konkurencyjnych cen, wciąż zdarza nam się przepłacić lub kupić produkt, z którego nie do końca jesteśmy zadowoleni. Dlatego przedstawiamy sposoby na mądre i tanie kupowanie w sieci.
Pieniądze to jeden z głównych powodów, jakie wskazują małżonkowie, mówiąc o swoich problemach w związku. Okazuje się, że brak akceptacji dla sposobu ich wydawania przez partnera stanowi jeden z głównych czynników rozstania.
Oglądamy, poszukujemy ciekawych przedmiotów, okazji… i chociaż nie raz obiecujemy sobie, że do sklepu idziemy tylko na chwilę, to spędzamy w nim godziny. Według różnych źródeł poświęcamy na zakupy od 3 do nawet 8 lat swojego życia. Dlaczego tak dużo? Bo sprzedawcy i specjaliści od aranżacji wnętrz mają swoje sposoby byśmy w danej przestrzeni zostali jak najdłużej.
Ubrania to jedna z najczęściej kupowanych przez internet kategorii produktowych. O ile wybór w sklepach online jest nieporównywalnie większy od tego w sklepach stacjonarnych, wiele z nas wciąż ma obawy przed zakupami w sieci, miedzy innymi ze względu na trudności w doborze odpowiedniego rozmiaru. Jak idealnie dobrać rzeczy ze sklepów internetowych?