Zakochanie się może wywołać nie tylko takie samo uczucie euforii jak zażywanie kokainy, ale także wpływa na intelektualne obszary mózgu. Naukowcy odkryli również, że zakochanie się trwa tylko około jednej piątej sekundy.
Zakochanie się może wywoływać nie tylko takie samo uczucie euforii, co zażycie kokainy, ale także wpływa na regiony mózgu odpowiadające za aktywność intelektualną. Odkryto też, że aby się zakochać, potrzeba około jednej piątej sekundy.
Zakochanie się może wywołać nie tylko takie samo uczucie euforii, jak po zażyciu kokainy, ale także wpływa na intelektualne obszary mózgu. Powstaje tu też pytanie: „Zakochuje się serce czy mózg?"
Niektórym przydarza się w wieku 20 lat, inni na swoją wielką miłość muszą czekać do sześćdziesiątki albo jeszcze dłużej. W każdym razie, nikt nie wątpi, że warto ją przeżyć, bo to jedno z najważniejszych życiowych uczuć i decyzji. Nawet jeśli masz za sobą sporo doświadczeń w tej dziedzinie, tego i miłości mozesz nie wiedzieć - przejrzyj 15 niezwykłych faktów.
Mózg – rozważny czy romantyczny? Przestarzały podział na emocjonalne serce i trzeźwo myślący mózg to mit. Co dzieje się z mózgiem, kiedy się zakochujesz? Badania wykazują, że koktajl chemicznych substancji, które serwuje nam mózg m.in. dopamina, oksytocyna i serotonina sprawią, że największy sceptyk oszaleje z miłości, a jego zachowanie zacznie przypominać zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
Rozumienie zmian chemicznych zachodzących w mózgu może oznaczać, że nauka będzie w stanie wpływać na sposób, w jaki się zakochujemy, mówią naukowcy z USA.
Słownik po raz pierwszy zbiera i prezentuje polskie afektonimy, czyli intymne przezwiska funkcjonujące pomiędzy kochankami, małżonkami i osobami pozostającymi w bliskich relacjach.