Gry komputerowe mogą mieć dobry wpływ na samopoczucie psychiczne, mówią japońscy uczeni.
Starsze osoby o dobrym zdrowiu myślą mniej negatywnie w porównaniu z innymi grupami wiekowymi, co przekłada się na większe zadowolenie z życia seniorów.
Wiele ludzi z rdzennych społeczności na całym świecie prowadzi bardzo satysfakcjonujące życie, mimo że mają bardzo mało pieniędzy. Jak ustalono na Universitat Autònoma de Barcelona, wiele społeczeństw o bardzo niskich dochodach pieniężnych ma wyjątkowo wysoki poziom zadowolenia z życia, porównywalny do społeczeństw państw zamożnych.
Posiadanie hobby ma związek z mniejszą liczbą objawów depresji i wyższym poziomem poczucia szczęścia, zdrowia i zadowolenia z życia wśród seniorów.
To, co ludzie sądzą na temat swojego snu, ma większy wpływ na ich samopoczucie niż to, co technologia monitorowania snu podaje o jego jakości.
Pewne cechy osobowości mają związek z satysfakcją z życia i pomimo zmian w rolach społecznych i nasileniu obowiązków w ciągu dorosłego życia, relacja ta jest stabilna, niezależnie od wieku.
Czas płynie szybko nie tylko wtedy, gdy dobrze się bawisz - czasami oczekiwanie na przyjemne wydarzenie sprawia, że masz poczucie, że skończy się ono, gdy tylko się zacznie.
Wysocy ludzie częściej podejmują ryzyko niż niscy, kobiety są bardziej ostrożne niż mężczyźni, a skłonność do ryzykowania wyraźnie spada z wiekiem: do takich wniosków doszli uczeni z Uniwersytetu w Bonn. Co szczególnie uderzające, ludzie którzy lubią podejmować ryzyko, są bardziej zadowoleni ze swojego życia.
Wyższa satysfakcja z życia wiąże się z lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym.
Nie istnieje obiektywna formuła zadowolenia z życia czy przewodnik po dobrym życiu, jednak od wieków ludzie zwracają się do filozofii, religii i nauki w poszukiwaniu odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Ludzkość przebyła już długą drogę od czasu Konfucjusza i Platona, a nauka nadal gromadzi pewne odpowiedzi, czego zaś nauczyliśmy się do tej pory się?
Im wyższa satysfakcja z życia tym lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne, mówią uczeni z Univeristy of British Columbia (UBC).
Stereotyp zrzędliwych starszych ludzi powinien zostać obalony. Badanie przeprowadzone przez psychologów z Duke i Vanderbilt University wykazało, że osoby starsze są ogólnie bardziej stabilne emocjonalnie i lepiej potrafią oprzeć się pokusom w codziennym życiu.
Wygłupy i żarty nie tylko dodają życiu kolorytu, ale też są dobre zaarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego.
Dobre zdrowie i optymistyczne spojrzenie na rzeczywistość nie są od siebie niezależne. Radosna perspektywa ma bardzo realny wpływ na samopoczucie fizyczne.
Nowe badanie pokazało, że udział w internetowych forach dyskusyjnych pozytywnie oddziałuje na samopoczucie, a nawet jest związany ze zwiększonym zaangażowaniem społecznościowym offline.