Emeryci mogą liczyć na lepszy sen niż ci, którzy pozostają aktywni zawodowo.
Gdy głęboki sen jest zakłócony przez trudności z oddychaniem, zaburzeniom ulec może zdolność do zapamiętania lokalizacji i kierunków.
W nocy z soboty 25 października na niedzielę 26 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. „Zyskujemy" wiec godzinę, ale szybciej będzie się robiło ciemno. Ci zaś, którzy cierpią na bezsenność lub inne zaburzenia snu, będą musieli ponownie zmierzyć się z próbą regulacji rytmu dobowego. Oto pięć wskazówek, które pomogą w przystosowaniu się do zmiany.
Chcesz zminimalizować problemy z zasypianiem i spokojnie przespać noc? Zwróć uwagę, na to, co jesz przed położeniem się do łóżka. Oto pięć produktów, które obniżają szanse na dobry wypoczynek.
Chcesz odświeżyć nieco wnętrze swojego mieszkania i zastanawiasz się nad kolorem ścian? Wybierz je po dobrym namyśle, bo barwy pomieszczeń, w których spędzasz najwięcej czasu, mają istotny wpływ na twoje samopoczucie i poziom energii.
Zażywanie środków uspokajających w związku z niepokojem lub bezsennością może zwiększyć ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera.
Brak regenerującego snu jest według naukowców największym czynnikiem ryzyka dla rozwoju bólu u osób starszych.
Depresja to obecnie dobrze znana choroba i diagnozuje się ją stosując ściśle określone kryteria. A jednak nasza psychika nie funkcjonuje tak klarownie i nie zawsze opracowany probierz jest adekwatny do oceny zdrowia psychicznego.
Jeśli zasypiasz i budzisz się o tych samych porach, masz większe szanse na ograniczenie ilości tkanki tłuszczowej.
Praca zmianowa wiąże się z różnymi niedogodnościami. Osoby, które ją wykonują, nie są w stanie np. wypracować sobie odpowiednich pór snu. To jednak nie wszystko. Okazuje się, że ludzie, którzy muszą stawiać się w pracy o niestandardowych godzinach, są bardziej narażeni na rozwój cukrzycy typu 2 w porównaniu do pozostałych pracowników
Wraz z wiekiem ludzie często doznają trudności z zasypianiem, utrzymaniem ciągłości snu i zwykle budzą się zbyt wcześnie rano. Teraz zbadano, dlaczego tak się dzieje.
Uczeni ze Stanford University odkryli związek pomiędzy zaburzeniami snu u ludzi starszych a prawdopodobieństwem prób samobójczych.
Jeśli niedosypiasz, twoje wspomnienia mogą być fałszywe i zniekształcone.
Wielu ludzi uważa, że pełnia księżyca wpływa na jakość snu. Mają rację. Badania dowiodły, że może sprawiać, iż rano budzimy się zmęczeni.
Utrata wagi nie tylko korzystnie wpłynie na ogólny zdrowia kobiet, ale również pomaga osłabić uderzenia gorąca dokuczające podczas menopauzy.