Jeśli „dopada" cię nieprzeparta ochota na słodycze, winna może być temu niedostateczna ilość snu. Bezsenność wpływa na nasz smak i odczuwanie głodu.
To, jak głęboko śpisz, może mieć wpływ na zdolność mózgu do pozbywania szkodliwych substancji.
Od dawna wiadomo, że zbyt obfity wieczorny posiłek może zaburzać sen. Także rodzaj jedzenia oddziałuje na to, jak szybko zasypiamy i czy śpimy spokojnie.
W starszym wieku warto zwrócić szczególną uwagę na kilka objawów - ich obecność oznaczać może znaczne ryzyko poważnych problemów, w tym niepełnosprawności czy hospitalizacji.
Problemy ze snem są obecnie powszechną dolegliwością, wielu z nas nie sypia dostatecznie długo z powodu nadmiaru obowiązków lub odczuwa stres, czy inną dolegliwość, która zaburza odpoczynek, nawet jeśli czas nań przeznaczony jest zgodny z zaleceniami specjalistów.
Kołysanie się w bujanym fotelu lub w hamaku pomaga zasnąć, a także poprawia jakość snu oraz pamięć.
W przypadku osób, które pracują na zmiany, szczególnie istotny jest zdrowy styl życia. Szczególna dbałość o zdrowie jest konieczna, żeby się uchronić przed cukrzycą typu 2.
Zapotrzebowanie na sen różni się u różnych ludzi, jednak jego znaczące ograniczenie nie sprzyja zdrowiu. Jeśli sypiasz poniżej 6 godzin na dobę, narażasz na szwank zdrowie swojego serca.
Coroczna akcja „Dry January', czyli „Suchy styczeń" ma na celu promowanie ograniczenia spożycia alkoholu. Przedsięwzięcie obejmuje rezygnację z napojów wyskokowych przez cały miesiąc. Warto się przyłączyć - efekty są zaskakująco dobre dla zdrowia, mówią lekarze.
Jeśli w nocy nie możesz się wyspać, na drugi dzień masz zwiększoną potrzebę jedzenia i to produktów niedietetycznych.
Nowy eksperymentalny lek okazał się skuteczny w walce z chorobą Parkinsona.
Zaburzenia snu są coraz powszechniejszym problemem na całym świecie. Szybkie tempo życia i wszechobecny stres sprawiają, że nie tylko trudniej zasnąć, ale i spokojnie przespać całą noc. Przejrzyj tych kilka wskazówek, ich zastosowanie powinno pomóc ci lepiej odpoczywać.
W naszym klimacie nietrudno o niedobory witaminy D, a odpowiada ona za wiele ważnych procesów w organizmie. W nowych badaniach odkryto, że odpowiednia ilość magnezu sprzyja optymalizowaniu jej ilości.
Uczeni wyjaśniają, jak korzystanie z komputerów, smartfonów i tabletów przed snem może wpłynąć na nasz opdpoczynek. Sztuczne światło emitowane przez ekrany wspomnianych urządzeń oddziałuje na białka znajdujące się w oku, które odgrywają istotną rolę w regulacji zegara biologicznego.
Jak wynika z niemieckich badań, możliwa jest szybka diagnoza choroby Parkinsona.