Starsze kobiety wydają się bardziej podatne na depresję i częściej długo się z nią zmagają.
Jak wynika z badań opublikowanych w Annals of Medicine, mężczyźni, którzy pracowali na nocnych zmianach przez ponad 20 lat, ci, którzy pracują na nocnych zmianach bez drzemki w ciągu dnia i ci, którzy śpią średnio dłużej niż dziesięć godzin dziennie, mogą mieć zwiększone ryzyko raka.
Izolowanie sie w domach z powodu pandemii koronawirusa miało wpływ na zaburzenia naszego normalnego funkcjonowania, w tym na działanie naszego zegara biologicznego. Zamknięcie może skutkować problemami ze snem, lękiem i objawami depresji.
Jakość snu wpływa na funkcjonowanie skóry i jej starzenie się.
Poczucie skrajnego osamotnienia może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci osoby starszej o 14 procent, ostrzega psycholog John Cacioppo z Uniwersytetu w Chicago.
Nie zaniedbuj odpoczynku - im lepiej sypisz, tym lepsza jest twoja odporność.
Jeśli masz kłopoty z zaśnięciem, powąchaj koszulkę swojego partnera/partnerki, dzięki temu szybciej wpadniesz w objęcia Morfeusza, mówią uczeni z University of British Columbia.
Takie kłopoty ze snem, jak bezsenność, mogą być wywoływane różnymi czynnikami, np. przewlekłym bólem, refluksem, czy depresją. Mogą za nie jednak odpowiadać także zaburzenia funkcji tarczycy.
Jakość i długość snu w nocy może mieć ogromny wpływ zarówno na ogólny stan zdrowia, jak i na skórę. Właśnie odkryto, że jeden z rodzajów kolagenu odbudowuje się jedynie podczas snu.
Naukowcy mowią, że drzemanie raz lub dwa razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
Jeśli dobrze sypiasz, prawdopodobieństwo wystąpienia chorób serca i udaru mózgu zmniejsza się u ciebie o około jedną trzecią.
Problemy ze snem mogą mieć wpływ na wyzwalanie migrenowych bólów głowy.
To, co jemy, ma wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, ale i samopoczucie. Dieta jest też istotna jeśli chodzi o dobry sen.
Jesienno-zimowa pora to okres chłodnej temperatury, wiatru i opadów, nic dziwnego zatem, że często w tym sezonie jest nam zimno. Jeśli jednak kaloryfery grzeją i inni paradują w bluzkach z krótkim rękawem, podczas gdy ty dygoczesz i szukasz dodatkowego swetra, musi być tego jakiś powód. Oto pięć najczęstszych przyczyn tego, że ciągle jest ci zimno.
Sen jest wskaźnikiem zdrowia mózgu, wszelkie zaburzenia w długości i jakości odpoczynku mogą być sygnałami dotyczącymi stanu psychicznego.