Dla kobiet po pięćdziesiątce funkcje seksualne i satysfakcja w największym stopniu mogą zależeć od poziomu pożądania i pobudzenia, nie zaś od fizjologicznych zmian w organizmie.
Różeniec górski (Rhodiola rosea) może być pomocny w leczeniu nawracających zaburzeń depresyjnych.
Choroba Parkinsona prowadząca do zaburzeń funkcji motorycznych często jest zdiagnozowana, gdy takie jej objawy są już widoczne. Naukowcy uważają tymczasem, że mogłaby być rozpoznawana na wcześniejszym etapie, co przyczyniłoby się do opracowania lepszej kontroli mobilności pacjentów.
Problematyka seksualności należy do dziedzin postponowanych przez medycynę w Polsce. Dlatego, m. in. Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego zainicjowała trwającą od kwietnia kampanię „Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego”. Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się uświadomić zarówno lekarzom, jak i całemu społeczeństwu, iż zaburzenia zdrowia seksualnego mają niebagatelny wpływ na większość sfer naszego życia, m. in. kondycję fizyczną, zdrowie psychiczne, a także relacje społeczne.
Ok. 30 proc. Polaków po 49 roku życia nie jest w stanie odbyć stosunku seksualnego, wynika z przedstawionych dziś wyników badań nt. seksualności Polaków przeprowadzonego przez ośrodek TNS OBOP. Autorem badań wspieranych przez jest profesor Zbigniew Izdebski. Prezentacja wyników zainaugurowała obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Seksualnej.
Firmy farmaceutyczne manipulują odbiorcami reklam – zmieniają zdrowych ludzi w pacjentów i odbiorców swoich leków. Nagłaśniają mało znane choroby i zaburzenia i reklamują środki, którymi można je leczyć – czytamy w Sydney Morning Herald.