Ludzie starsi są bardziej narażeni na upadki, które mogą mieć wpływ na ich dalsze życie, w tym na ich niezależność, dlatego mieszkanie seniora powinno stanowić bezpieczne miejsce. Możliwości dostosowania lokum do potrzeb osób sędziwych lub niepełnosprawnych jest dzisiaj wiele, choć niektóre z nich są bardzo kosztowne. Można jednak dokonać paru prostych zmian, by mieszkanie stało się bezpieczniejsze.
Pacjenci cierpiący na chorobę Parkinsona umierają o koło dwa lata wcześniej niż ich rówieśnicy.
Coraz większa liczba pacjentów zgłasza problem z błędnikiem. W niektórych przypadkach może być to rzadka choroba Ménière'a.
Uczeni opracowali ubranie, które postarza. To nie żart i nie chodzi o wygląd, ale o doświadczenie tego, z jakimi dolegliwościami codziennie muszą zmagać się osoby starsze. Specjalne „wdzianko" powoduje dyskomfort, ale jednocześnie wzmaga empatię - każdy powinien mieć świadomość ograniczeń związanych ze starością.
Witamina E jest istotnym elementem naszej diety, ponieważ ma wpływ na wiele funkcji organizmu. Zwalcza wolne rodniki tlenowych, które mogą szkodzić integralności błon komórkowych i tym samym jest znana jako silny przeciwutleniacz. Odpowiednia ilość witaminy E to dobre samopoczucie, ochrona przed demencją i młody wygląd.
Czyszczenie uszu patyczkami przynosi zwykle efekt odwrotny od zamierzonego - zamiast oczyścić ucho, przepychamy woskowinę w głąb przewodu słuchowego, w pobliże błony bębenkowej i szczelnie ją tam upychamy.
Produkty zwierające witaminę D, a więc ryby i przetwory mleczne powinny stanowić stały element jadłospisu starszych osób.