Akupunktura może mieć różne zastosowania, okazuje się, że bywa użyteczna poprawić psychologiczne objawy i ból związany z zespołem stresu pourazowego spowodowanego klęską żywiołową.
Jeśli regularnie ćwiczysz, obniża się u ciebie poziom stresu, rzadziej zmagasz się z objawami depresji i rzadziej doświadczasz zaburzeń nastroju, mówią uczeni z Uniwersytetu Yale w New Haven.
Powszechnie stosowany przy przeziębieniu i bólach lek, kwas acetylosalicylowy, może wspomóc terapię antydepresyjną – uważają uczeni z Uniwersytetu w Melbourne.
Od jakości mikrobiomu jelitowego w dużej mierze zależy nasze zdrowie, a ma ona nie tylko związek z dietą, ale i poziomem aktywności fizycznej.
Sposób odżywiania się ma istotny wpływ na nasz nastrój. Dzięki określonym produktom można lepiej się poczuć psychicznie.
Jeśli zmagasz się z wysokim stesem w swojej pracy, w większym stopniu grożą ci depresja i zaburzenia lękowe.
Gdy dopada cię stan przygnębienia, o co jesienią przecież nie jest trudno, wypróbuj tych kilka sposobów na poprawę nastroju.
Ocieplanie klimatu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi - i dotyczy to zarówno dolegliwości fizycznych, jak i psychicznych.
Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO), ponad 3 miliony przypadków śmierci na całym świecie jest spowodowanych szkodliwym działaniem alkoholu.
Od dawna wiadomo, że regularne uprawianie seksu może dać korzyści prozdrowotne, np. w przypadku mężczyzn może osłabić problemy z prostatą. Okazuje się, że miłość fizyczna jest też dobrym sposobem na poprawę nastroju i pozytywnie wpływa na osoby z problemami natury psychicznej.
Nowe technologie na dobre zadomowiły się w naszym codziennym życiu i co rusz odkrywamy, jak mogą nam ułatwiać wykonywanie różnych zadań, równocześnie jednak coraz więcej dowiadujemy się o ich wpływie na nas samych i okazuje się, że mogą mieć związek z rozwojem pewnych zaburzeń. Najnowszy problem chirurdzy plastyczni określili jako „snapchat dysmorfia", czyli rozpaczliwe dążenie do takiego wyglądu, jaki udaje się uzyskać dzięki aplikacjom, które filtrują nasze zdjęcia.
Przebywanie na łonie natury daje nam poczucie szczęścia i spokoju, może mieć wręcz efekty terapeutyczne, osłabiając lęk i inne objawy depresji, mówią psycholodzy.
Pora snu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Okazuje się, że to, o której godzinie chodzisz spać, może być wskaźnikiem szans na długie życie.
Wielu ludzi nie ma okazji dobrze się wyspać w ciągu tygodnia i podczas weekendu starają się „odrobić straty" w długości odpoczynku. Dotychczasowe badania wskazywały, że najlepiej jest jednak sypiać stałą ilość godzin na dobę bez względu na dzień tygodnia, a odsypianie raczej szkodzi zdrowiu. Nowe testy dają nieco inny wgląd w sprawę.
Szacuje się, że nawet kilkanaście procent ludzi w Polsce cierpi na zaburzenia psychiczne. Zanim choroba się rozwinie, warto pamiętać, że sami mamy duży wpływ na nasze zdrowie mentalne. Dobre nawyki pomagają zachować równowagę psychiczną - zobacz, co temu sprzyja.