Mężczyźni z zaawansowanymi chorobami dziąseł są bardziej narażeni na impotencję, wynika z badań. Naukowcy z Tajwanu przeanalizowali dane niemal 33 000 mężczyzn z zaburzeniami erekcji oraz losowo wybranych około 162 000 panów bez tej choroby.
Problemów w sypialni nie należy lekceważyć nie tylko ze względu na dobro związku, mogą stanowić symptom choroby serca.
Mężczyźni, którzy cierpią na atopowe zapalenie skóry (jedna z postaci egzemy), mogą mieć wyższe ryzyko zaburzeń erekcji (ang. Erectile Dysfunction, ED) niż panowie wolni od tej choroby.
Kopytnik był podawany w tradycyjnej medycynie chińskiej od wieków jako środek łagodzeniu bólu, substancja przeciwkaszlowa, znieczulająca, potna, moczopędna i hipotensyjna (obniżająca ciśnienie krwi).
2/3 Polaków nie ma trudności i problemów ze zdrowiem seksualnym. Wyniki badania pokazały, że seks to istotna sfera dla 63% mężczyzn, a deklarowana przez badanych respondentów średnia długość członka to 17,26 cm.
Pojawienie się w latach dziewięćdziesiątych na rynku leku na zaburzenia erekcji było prawdziwą rewolucją. Po pierwsze ze względu na fakt, że substancja skutecznie pomaga leczyć dość powszechną dolegliwość, po drugie zaś z powodu popularyzacji przez nią problemu uważanego za wstydliwy.
Mężczyźni ryzykują swoje zdrowie kupując podejrzane farmaceutyki online, wynika z brytyjskiego sondażu. Do 90 procent leków dostępnych tylko na receptę, a sprzedawanych bez niej online, jest uważanych za fałszywe.
Powszechnie uważa się, że wraz z wiekiem popęd seksualny ulega zmniejszeniu. W istocie statystycznie jest nieco niższy niż w przypadku osób młodych, jednakże nie oznacza to całkowitego braku chęci na seks. Libido u mężczyzn w starszym wieku (po sześćdziesiątce) ulega spadkowi, ale zupełna niechęć do seksu może oznaczać problemy zdrowotne.
Raport z badania opinii publicznej „Polacy o nawykach zdrowotnych" potwierdził panujące stereotypy - Polacy wciąż uważają za najbardziej krepujące takie dolegliwości, jak: zaburzenia erekcji (38%) i nietrzymanie moczu (30%).
Kiedy żona lub partnerka starszego mężczyzny ma lepsze relacje z jego przyjaciółmi niż on sam, częściej pojawiają się u niego problemy z zaburzeniami erekcji, wynika z nowych badań.
Zdrowie seksualne jest ściśle związane ze zdrowiem psychicznym. Seksualność to sfera doznań cielesnych oraz związanych z nimi emocji, myśli, zachowań. Zdrowie seksualne zależy od naszej samooceny, tego czy akceptujemy siebie, czy świadomi jesteśmy tego, co przeżywamy, czego pragniemy. Zależy też od tego, czy potrafimy komunikować nasze potrzeby partnerowi, dostrzegając jednocześnie, czego on potrzebuje. W ten, między innymi, sposób zdrowie psychiczne łączy się ze zdrowiem seksualnym, a problemy dotyczące jednego z nich oddziałują na drugie.
Jak to się dzieje, że określone produkty zyskały sławę „wyzwalaczy" seksualnej energii? Skąd w jedzeniu „moc" podnoszenia libido? Oto kilka informacji i powszechnych na ten temat przekonań.
Zdarza się, że trudno zachęcić mężczyzn do większej dbałości o sylwetkę, ponieważ zazwyczaj nie podlegają tak restrykcyjnym ocenom wizerunkowym, jak kobiety. Jeśli niedostatecznie przeraża otyłych panów znaczne ryzyko chorób śmiertelnych, przedwczesnych zgonów i pogorszenia jakości życia, najnowsze badania mogą być bardziej skuteczne: australijscy uczeni wykazali, że utrata kilku kilogramów może nie tylko zmniejszyć problemy urologiczne, ale także odwrócić problemy zaistniałe w sferze intymnej.
Problemy seksualne mężczyzn mogą mieć różne podłoże, dlatego nie ma jednej recepty na wszystkie bolączki. Tu jednak skupimy się przede wszystkim na domowych metodach, które każda para może spróbować we własnej sypialni.
Każdy mężczyzna (zwłaszcza po 40 roku życia) powinien przynajmniej raz w roku wykonać podstawowe badania lekarskie, czyli odwiedzić swojego lekarza pierwszego kontaktu, zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru i cholesterolu we krwi. Można o tym myśleć jak o corocznym przeglądzie technicznym samochodu, bez którego dobry kierowca nie rusza w dłuższą trasę.