Częste zaburzenie hormonalne u osób starszych, podkliniczna nadczynność tarczycy, wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem śmierci, wynika z nowych badań.
Osoby, które zmagały się z jakimiś dolegliwościami sercowo-naczyniowymi, cechują się wyższym ryzykiem rozwoju nowotworu, ostrzegają amerykańscy uczeni.
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów. Naturalnie zawiera kofeinę, środek psychoaktywny, który jest łatwo przyswajalny, absorbowany i metabolizowany. Wokół kofeiny narosło jednak wiele mitów - poniżej zatem wyjaśniamy, jak działa ta substancja.
Wcześniejsze badania pokazały, że kofeina ma związek z mniejszym ryzykiem rozwoju choroby Parkinsona, według nowych testów zaś ten wszechobecny stymulant może również pomóc w leczeniu objawów choroby.
Specjaliści medycyny zintegrowanej łączą wiele alternatywnych metod leczenia i terapii z klasyczną, tzw. zachodnią medycyną, nie tylko, by pomóc swoim pacjentom, ale i ustalić, które metody są najbardziej skuteczne, a które przynoszą niejednoznaczne efekty. Część terapii konsekwentnie daje dobre rezultaty, są więc stosowane w ramach większości zintegrowanych programów leczenia raka i chorób serca w USA, piszą redaktorzy AARP. Oto krótki przegląd najbardziej popularnych terapii alternatywnych.
Nie wszyscy wiemy, że pomidory oraz soki pomidorowe są niezastąpionym źródłem potasu, odpowiedzialnego w naszym organizmie za regulowanie równowagi wodnej czy optymalne dotlenienie naszego mózgu, co pozwala nam na jasne, twórcze myślenie.
Migotanie przedsionków jest najczęstszym zaburzeniem rytmu pracy serca u osób dorosłych. Uważa się, że dotyka ok. 2,5 mln osób w Ameryce Północnej oraz 4,5 mln osób w Unii Europejskiej, a w 15 – 20% jest przyczyną wszystkich udarów.
Lek na zmniejszenie wagi zmniejsza ryzyko śmierci z powodu niewydolności serca