Na temat leczenia kanałowego istnieje wiele błędnych mitów. Nadal dużo osób uważa, że jest to bardzo bolesny zabieg składający się z wielu długich wizyt. Dzisiaj dzięki nowoczesnej technologii znacznie skrócił się czas zabiegu i całe leczenie, zależnie od stopnia skomplikowania, może być wykonane nawet na jednej wizycie.
Żyje w niej ponad 300 gatunków bakterii, jej ślina ma w sobie substancję mocniejszą od morfiny, a wypełnia ją materiał biologiczny będący najtwardszym elementem naszego organizmu. Jama ustna to jedna z najniezwyklejszych części naszego ciała, co warto o niej wiedzieć?
Eksperci z dystansem podchodzą do tzw. domowych metod dbania o zęby. Ale o ile wyrób własnej pasty czy wyrywanie zębów za pomocą klamki to kiepski pomysł, to nie tyczy się to naturalnych płukanek do ust. To tani i skuteczny sposób na poskromienie szkodliwych bakterii żyjących w naszej jamie ustnej.
Stomatologa omijasz szerokim łukiem i dopiero po emeryturze zaczynasz troszczyć się o swój uśmiech? To zdecydowanie za późno! Zaniedbane zęby to w perspektywie większe ryzyko demencji, choroby Alzheimera, tzw. zespołu słabości, a nawet nowotworów.
Choć zęby mądrości brzmią dumnie to jednak dla wielu osób są prawdziwą zmorą. Często sprawiają wiele kłopotów takich jak migreny, stany zapalne czy opuchlizny. Dlaczego pacjenci gabinetów stomatologicznych decydują się na ich ekstrakcję?
Dieta ma znaczący wpływ na zdrowie zębów - jeśli chcesz zadbać o jamę ustną, to sprawdź, czy twoje menu jest bogate w takie produkty.
Kojarzysz zabawne filmy z YouTube, na których starszej osobie wypada z ust proteza? Może nawet oglądając je zaśmiałeś się na głos. Mamy niedobrą wiadomość: istnieje duże prawdopodobieństwo, że i ty będziesz musiał kiedyś skorzystać ze „sztucznej szczęki”, a jej wypadanie stanie się codziennym utrapieniem. Jest to jeden z kilku podstawowych problemów, z jakimi borykają się użytkownicy protez na całym świecie. Niestety, jest ich więcej. Podpowiadamy, jak je rozwiązać.
Można porównać go do tykającej bomby - jeśli już się pojawi, z wizytą u dentysty nie ma na co czekać. Samo na pewno nie przejdzie. Stanowi za to zagrożenie dla twojego zdrowia, a nawet życia. Czym tak naprawdę jest ropień zęba, jak go leczyć i dlaczego nie wolno go bagatelizować?
Warto zwrócić uwagę na plamki na zębach, przebarwienia, pęknięcia szkliwa czy zaczerwienienie dziąseł. Takie objawy to pierwsze sygnały problemów w jamie ustnej. Wczesne wykrycie chorób zębów pozwala uniknąć komplikacji, które odciskają piętno nie tylko na estetyce uśmiechu, ale wpływają także na cały organizm.
Zmaga się z nią jeden na dziesięciu Polaków, a na świecie dotyczy aż 300 milionów osób. Astma. Podczas, gdy udaje im się pokonać objawy takie jak duszność, męczący kaszel i świszczący oddech, mogą stać się ofiarami innej choroby – próchnicy.
Próchnica nie jest wybredna, dotyka każdego, bez względu na wiek, płeć czy rasę. W Polsce zmaga się z nią 9 na 10 osób. Istnieją pewne różnice między próchnicą u dzieci, a u osób starszych, ale i tak nieleczona zawsze skutkuje jednym – bólem, a później utratą zęba. Co robić, by ją powstrzymać?
Kiedyś złote zęby były oznaką luksusu i prestiżu. Obecnie pacjentom rozwiązania bazujące na złocie czy srebrze kojarzą się z czymś przestarzałym i nieestetycznym. Można jednak wykorzystać ich właściwości przeciwbakteryjne – dzięki nanotechnologii metale szlachetne rozwiązują problem ponownych infekcji zębów.
W dzisiejszym świecie moda w stomatologii objawia się na dwa sposoby: ponadczasową estetyką i chwilowymi trendami. To, na co jedni nie mogą patrzeć, dla innych jest spełnieniem marzeń, na które wydają tysiące złotych. Wszystko ma jeden cel: chęć bycia unikatowym, potrzeba wyróżnienia się z tłumu, ozdobienia swojego ciała. Jednak czy każda ingerencja w swój wygląd i każda moda jest dobra?
Kiedy to czytasz, połowa ludzi na ziemi cierpi z powodu bólu dziąsła. Może to oznaczać początek groźnego zapalenia przyzębia. Nieleczone prowadzi do paradontozy, w skutek której możesz stracić zęby, a drobnoustroje, przedostając się do krwi, wywołają inne poważne choroby. Poniżej prezentujemy 7 czynności, dzięki którym do tego nie dopuścisz.
Przykry zapach z ust utrudnia Ci życie, krępuje i zawstydza? Jeśli po umyciu zębów problem nie znika, może to być coś więcej niż tylko kanapka z makrelą zjedzona na lunch – schorzenia jamy ustnej lub nawet całego organizmu. Sprawdź, co może oznaczać nieświeży oddech i jak się go pozbyć raz na zawsze.
ryza1937:
głośnik bezprzewodowy SENCOR 6400 - uruchomienie
Dostałem taki głośnik, mzam 87 lat i nie potrafie go uruchomić (chciałem sparować go z laptopem). Można liczyc na pomoc ? Dzidekuję. Pokaż pełną treść pytania ›
kometa2:
Mam 85 lat i chodzę o kijkach, mam dwoje dzieci, córka mieszka za granicą i chciałaby, by ktos ze mną zamieszkał w wolnym pokoju i się mną opiekował. Zorientowałam się, że muszę takiej osobie płacić 3 tys. miesięcznie plus utrzymanie. Co robić, jeśli mam emeryturę poniżej 3 tys. a czynsz wynosi ok ... Pokaż pełną treść pytania ›
Tessa3es:
Ojciec 96 lat żyje w związku nieformalnym od 10 lat.Czy mam obowiązek opieki.Nie dogaduję się z jego partnerką. Zajmuję się domem pod jego nieobecność. Zalatwiam recepty na leki.Robię opłaty.W sytuacjach kryzysowych pozbywa się go.Wraca do domu i ja zajmuję się ojcemOstatnio uratowałam mu życie. Zau... Pokaż pełną treść pytania ›