Kiedyś złote zęby były oznaką luksusu i prestiżu. Obecnie pacjentom rozwiązania bazujące na złocie czy srebrze kojarzą się z czymś przestarzałym i nieestetycznym. Można jednak wykorzystać ich właściwości przeciwbakteryjne – dzięki nanotechnologii metale szlachetne rozwiązują problem ponownych infekcji zębów.
160 tys. ton złota już wydobyła ludzkość – szacuje agencja Reutera. Niektórzy twierdzą, że to za mało i złota już wydobyliśmy 2,5 mln ton. Skąd te rozbieżności? Część złota może mieć postać tylko tzw. „papierową”.
Miały być gigantyczne zyski, bez ryzyka i z gwarancją w złocie, a skończyło się na największej aferze finansowej w Polsce. Teraz sprawą Amber Gold zajmie się sejmowa komisja śledcza. Czy można było tego uniknąć? Jak można bezpiecznie inwestować w złoto? I czy Amber Gold inwestowało w złoto?
Kiedy jest popyt, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał nieuczciwie zarobić. Nie inaczej jest z rynkiem złota, na który trafia dziś coraz więcej podróbek. Fałszerze zdążyli się już wyspecjalizować. Przygotowane przez nich sztabki do złudzenia przypominają oryginalne. Co gorsze podrabiane są także certyfikowane sztabki złota inwestycyjnego.
Zakup biżuterii, złotych monet czy sztabek z niesprawdzonego, niepewnego źródła może zakończyć się przykrą niespodzianką. Nieuczciwych sprzedawców, którzy czyhają na klientów, którzy nie wiedzą jak sprawdzić autentyczność złota nie brakuje. Tymczasem już wstępna weryfikacja biżuterii, czy złotej sztabki może uchronić nas przed oszustem.
Kierownictwo Okręgowego Urzędu Probierczego ostrzega, że najczęściej klienci oszukiwani są przez sprzedawców internetowych, których działania ciężko kontrolować. Aby ustrzec się przed zakupem fałszywej biżuterii warto poznać sposoby jej podrabiania, a także metody rozpoznawania fałszywego kruszcu.
Właściciel Amber Gold ma już oficjalnie postawione zarzuty. Gdańska prokuratura okręgowa zarzuca Marcinowi P. prowadzenie działalności bankowej bez wymaganej prawem licencji oraz podrobienia dokumentu w celu wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Sprawa Amber Gold może mieć również znacznie szerszy finał - możliwe są zmiany w prawie, utrudniające działanie oszukańczych parabanków.
Kiedyś były oznaką luksusu i prestiżu, a ich liczba wskazywała na to, jak bardzo uśmiechnął się do kogoś los. Czy złote zęby odeszły na dobre w zapomnienie? – Obecnie pacjentom rozwiązania bazujące na złocie czy srebrze kojarzą się z czymś przestarzałym. Można jednak wykorzystać właściwości przeciwbakteryjne tych metali, m.in. tworząc uzupełnienia wyglądające jak naturalne zęby, w których złoto i srebro nie są widoczne – mówi lek. dent. Piotr Ogniewski.
Diamenty najczęściej kojarzą nam się z luksusem i bogactwem. Coraz częściej kosmetolodzy sięgają po nie jako cenny składnik ekskluzywnych kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych.
Pięcioprocentowa, najwyższa od 10 lat inflacja w Polsce powoduje, że na 10 000 zł tracimy 476 zł. Jak obronić swoje oszczędności przed szkodliwym wzrostem inflacji, tak aby nie tylko nie stracić, ale także zarobić? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).
Gdy skóra zaczyna się starzeć i na twarzy pojawiają się zmarszczki jest to wynikiem stopniowej utraty przez skórę białka oraz zmniejszenia możliwości naturalnej jego produkcji a co za tym idzie całkowitej regeneracji skóry.
Bydgoscy policjanci zatrzymali oszusta, który starszemu człowiekowi oferował zwykłe, ale wycofane już z obiegu angielskie monety „One Penny” jako złote. Za przestępstwo oszustwa opryszkowi grozi kara do 8 lat więzienia.
Wartość złota i jego szczególną rolę znały już nasze babki. Gromadzone przez nie liczne pierścionki, łańcuszki i przywieszki pełniły swoistą funkcję oszczędności oraz zabezpieczenia na wypadek trudności finansowych. Obecnie nie musimy ograniczać inwestycji w złoto jedynie do zakupu biżuterii.
Od wieków złoto było metalem pożądanym przez ludzi i otaczanym szczególnym kultem. Stanowiło symbol bogactwa, statusu materialnego oraz prestiżu. Jak głosi mitologia, władca Frygii - Midas pragnął go tak bardzo, że poprosił Dionizosa, by każda rzecz, której dotknie zamieniała się w złoto. Szybko jednak owo pragnienie obróciło się przeciwko niemu. W obliczu śmierci głodowej ostatecznie wybłagał utratę daru. Na szczęście obecnie, żeby otaczać się złotem, pomnażać je i czerpać z niego zyski, nie trzeba być królem Midasem. Wachlarz możliwości, których dostarcza nam rynek finansów, jest bowiem bardzo szeroki.
Złota Puszka na herbatę ufundowana przez producenta herbat IRVING będzie jednym z cenniejszych przedmiotów wystawionych na aukcję charytatywną XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.