Spożywanie nabiału jest dla naszego zdrowia istotniejsze niż sądzimy. Naukowcy odkryli, iż istnieje zależność pomiędzy obecnością w naszej diecie jogurtów i innych przetworów mlecznych a ryzykiem wystąpienia paradontozy.
Alternatywą dla tradycyjnego leczenia paradontozy może być terapia laserowa – sugerują naukowcy.
Specjaliści od dawna starają się opracować środek, który ochroni zęby przed zagrażającymi im bakteriami. W aptekach oraz drogeriach dostępne są różnego rodzaju pasty i płyny do higieny jamy ustnej.
Jest wiele powodów, dla których warto dbać o prawidłową masę ciała. Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowodzą, iż koleją z chorób mających związek z otyłością jest choroba przyzębia.
Braki w uzębieniu to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny – pozostałe zęby mogą się przesuwać, więc cały zgryz traci swój prawidłowy kształt, a poza tym jeśli brakuje nam zębów nie gryziemy pokarmów dostatecznie dokładnie, co może skutkować problemami trawiennymi. Dobrym wyjściem jest w takim wypadku założenie implantu – sztucznego korzenia, „śrubki”, którą dentysta wkręca w kość szczęki.
Od dawana wiadomo, że zbyt duża waga nie sprzyja zdrowiu. Najnowsze badania dowiodły, iż istnieje zależność pomiędzy wagą a stanem dziąseł.
Działa podstępnie i często rozwija się bez żadnych objawów. To dlatego mówi się o niej „cichy złodziej”. Wprawdzie częściej atakuje kobiety, ale nie omija też mężczyzn. Osteoporoza, bo o tej chorobie tu mowa, wielu ludziom mocno skomplikowała życie. Jednym z niezbędnych elementów leczenia choroby jest podniesienie poziomu witaminy D3 w organizmie.
Paradontoza to choroba, której przyczyn dotychczas jednoznacznie nie ustalono. Wiadomo jednak, że jednym z czynników sprzyjających rozwojowi choroby jest zła higiena jamy ustnej.
Chcesz żeby Twoje zęby i kości były zdrowe? Zależy Ci na zachowaniu zgrabnej sylwetki? Zadbaj o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości wapnia. Dieta bogata w wapń nie tylko zmniejsz ryzyko osteoporozy i korzystanie wpływa na przemianę materii, chroni także serce, gdyż reguluje ciśnienie krwi.
Nie od dziś wiadomo, że zdrowe zęby to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia. Stan uzębienia i dziąseł ma wpływ na cały nasz organizm. Dotychczas naukowcy wykazali związek min. pomiędzy stanem zębów a ryzykiem chorób serca.
Choć większość z nas jest świadoma tego jak istotna jest ochrona i pielęgnacja zębów, często jednak zapominamy o odpowiednim traktowaniu dziąseł.
Na rynku mogą znajdować się szkodliwe dla zdrowia pasty do zębów – Spearmint oraz Spearmint Tri Leaf - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pasty zawierają groźną dla zdrowia substancję - glikol dietylenowy (DEG), używany m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy samochodowych.
Problem chorób dziąseł dotyczy w różnym stopniu około 70% populacji. W najłagodniejszej formie tkanki dziąseł ulegają stanowi zapalnemu i może następować krwawienie. W kolejnym etapie dochodzi do zapalenia ozębnej i następuje nieodwracalne uszkodzenie kości i włókien utrzymujących zęby w odpowiednim miejscu. W ostatnim etapie zniszczeniu ulega aparat podtrzymujący zęby powodując ich obluzowanie.
Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że zdrowie jamy ustnej jest niezwykle istotne, ale okazuje się, że warto czyścić zęby nicią dentystyczną również z tego, powodu, iż czynność ta może ochronić przed nowotworem.
Chociaż ponad 4,2 mln Polaków nosi protezy zębowe, tylko nieznaczna część wie jak należy o nie dbać. Konsekwencją nie przestrzegania higieny jest dyskomfort, jaki wywołuje min. przemieszczanie się protezy. Użytkownicy protez często skarżą się na kłopoty z jedzeniem twardych pokarmów oraz na nieświeży oddech.