Syczysz z bólu, gdy jesz słodki deser, pijesz gorącą kawę lub chrupiesz kwaśne jabłko? To jasne - tak jak większość ludzi na świecie cierpisz na nadwrażliwość zębów. Ta przykra dolegliwość może być jednak leczona.
Kiedyś były oznaką luksusu i prestiżu, a ich liczba wskazywała na to, jak bardzo uśmiechnął się do kogoś los. Czy złote zęby odeszły na dobre w zapomnienie? – Obecnie pacjentom rozwiązania bazujące na złocie czy srebrze kojarzą się z czymś przestarzałym. Można jednak wykorzystać właściwości przeciwbakteryjne tych metali, m.in. tworząc uzupełnienia wyglądające jak naturalne zęby, w których złoto i srebro nie są widoczne – mówi lek. dent. Piotr Ogniewski.
Z czym kojarzyło się kiedyś leczenie kanałowe? Z bólem, wieloma wizytami u dentysty, kilkakrotnym zatruwaniem zęba, którego i tak nie zawsze udawało się uratować. Mało tego, bardziej strachliwi pacjenci woleli zęba wyrwać, niż przechodzić przez gehennę leczenia kanałowego. Na szczęście teraz nowoczesne leczenie kanałowe przeprowadza się bez bólu i podczas jednej wizyty u stomatologa, specjalizującego się w endodoncji. I co najważniejsze, dzięki nowej metodzie można uratować prawie każdy ząb, który kiedyś był skazany na usunięcie.
Utrata zęba wiąże się nie tylko z utratą dobrego samopoczucia i problemem estetycznym. Tego typu sytuacja może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych i problemów ze spożywaniem posiłków. Przed wizytą u lekarza protetyka warto być świadomym, co będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem – most protetyczny czy implant.
Dziesięć minut dwa razy w roku - tylko tyle czasu wystarczy poświęcić, by mieć pewność, że naszym zębom nie grozi żadne poważne schorzenie. Systematyczna profilaktyka pozwala nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także chroni nas przed nieprzyjemnymi zabiegami i bólem.
Palenie zabija – takie napisy widzimy na paczkach papierosów i już nas to nie szokuje. Na opakowaniach past i szczoteczek do zębów nie ma co prawda nalepek informujących, że niemycie zębów zabija, ale wiemy na pewno, że osoby zaniedbujące higienę jamy ustnej są tak samo narażone na choroby serca jak palacze.
Przeciętny Polak w wieku 35-44 lat ma zaledwie 21 zębów. Oznacza to, że w ciągu swojego dotychczasowego życia stracił ich aż 11. Dlatego coraz więcej osób wraz z upływem lat decyduje się na uzupełnienie ubytku implantem i zamocowaniem na nim korony protetycznej.
Steven Tyler poślizgnął się w hotelowej łazience, a w wyniku upadku stracił żeby. Incydent, do którego doszło w Paragwaju, gdzie przebywał z zespołem, był na tyle poważny, że frontman Aerosmith trafił do szpitala. Został jednak już wypisany i wrócił do hotelu.
Utrata zębów dotyka osoby w różnym wieku. Często związane jest to po prostu z upływem czasu i traktowane jako naturalna kolej rzeczy. To, że nasze uzębienie się zmienia, trzeba zaakceptować. Nie znaczy to jednak, że należy zaprzestać starań o piękny uśmiech.
Dbanie o zęby staje się coraz istotniejsze dla Polaków. Wymaga się od pracowników miłej aparycji, w tym także pięknego zdrowego uśmiechu. Na polskim rynku stomatologicznym pojawiają się co jakiś czas super-zabiegi, ekstra-oferty – śnieżnobiały uśmiech w 5 minut! Pamiętajmy jednak, że agresywne zabiegi, owszem wybielają, ale i mogą szkodzić...
Polacy ani myślą się uśmiechać. Aż 78 proc. z nas jest zdania, że uśmiechamy się zdecydowanie za rzadko. 67 proc. Polaków chciałoby widzieć bardziej uśmiechniętych urzędników. Nie uśmiechają się do nas także sprzedawczynie – ponurą minę u sprzedawcy zauważyło aż 67 proc z nas. 59 proc. chciałoby bardziej uśmiechniętych polityków – wynika z sondy katowickiej kliniki stomatologicznej Duda Clinic.
Utrata zębów dotyka osoby w różnym wieku. Często związane jest to po prostu z upływem czasu i traktowane jako naturalna kolej rzeczy. To, że nasze uzębienie się zmienia, trzeba zaakceptować. Nie znaczy to jednak, że należy zaprzestać starań o piękny uśmiech.
Złowrogi uśmiech, w którym brakuje kilku zębów, a czasem błyszczą też złote zamienniki, to znak rozpoznawczy czarownic i piratów. I choć właśnie z tymi bohaterami legend najczęściej kojarzymy braki w uzębieniu, w rzeczywistości jest to problem z naszej bajki, który lepiej rozwiązać jak najszybciej.
Szpara między górnymi jedynkami, przebarwienia, czy też krzywe uzębienie bardzo często jest powodem, dla którego wstydzimy się uśmiechać. W Międzynarodowy Dzień Uśmiechu, który w tym roku wypada 7 października, stomatologowie mają dla pacjentów dobrą wiadomość – wady te można w prosty i szybki sposób zniwelować.
Połyskujący błyszczyk do ust i luksusowa szminka nie wystarczą, by mieć hollywoodzki uśmiech. W podręcznej kosmetyczce Królowej Uśmiechu znajdą się takie nowinki, jak błyszczyki do zębów oraz sztyfty i mazaki wybielające. Do użycia w każdej chwili!