Czy wiesz, że dzięki kurkumie możesz uniknąć problemów z dziąsłami, cynamon pomoże ograniczyć ilość ubytków, a tajemnicze zioło Indian wesprze cię w walce z groźnymi bakteriami? Sprawdź, jakie naturalne metody uchronią cię przed najpowszechniejszymi dolegliwościami jamy ustnej.
Wywołują ból, rosną na raty i często są niepotrzebne. Zęby mądrości wymagają mądrego podejścia. Jak się ich pozbyć bez sentymentów i w dodatku jak najmniej inwazyjnie.
Zamiast idealnej bieli, totalna ruina? To możliwe. Wiele osób stosuje rozmaite, często niestandardowe metody na rozjaśnienie zębów. Część z nich, zamiast odbywać się pod okiem profesjonalisty, jest wykonywana samodzielnie tzw. domowymi metodami lub w miejscach do tego nieprzystosowanych. Dowiedz się, co zagraża twoim zębom.
Z analizy przeprowadzonej przez internetowy przewodnik medyczny Go4HealthTravel.com wynika, iż jednym z najbardziej opłacalnych w Polsce, na tle innych krajów jest zabieg wszczepienia implantów stomatologicznych. Ceny wstawienia implantów stomatologicznych wahają się od 3,9 tys. zł do 5,6 tys. zł. Nad Wisłą tego typu zabieg jest o nawet połowę bardziej opłacalny niż w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii.
Masz białe wypełnienia kompozytowe w jamie ustnej? Sprawdź, czy nie zawierają one Bisfenolu A. Substancja znalazła się właśnie na celowniku naukowców z całego świata. Powód - jest toksyczna dla organizmu. Chociaż Komisja Europejska zakazała stosowania Bisfenolu A w produkcji butelek dla dzieci, taki zakaz nie obowiązuje w odniesieniu do materiałów stomatologicznych, jakimi wypełnia się nam zęby. Czy rzeczywiście jest się czego bać?
Według statystyk, ponad połowa dorosłych Polaków posiada niekompletne uzębienie – co drugi z nas ma przynajmniej jeden ubytek, a co czwartego z nas powyżej 65-tego roku życia dotyczy problem bezzębia. Implanty to nie jedyne rozwiązanie tego problemu. Dzięki innowacyjnym technologiom, używanym w protetyce stomatologicznej, możemy nie tylko odbudować utracone zęby, ale także ich fragmenty, a nawet zastąpić nieestetyczne plomby – i to już podczas jednej wizyty w gabinecie.
Bezbolesne, szybkie i o spektakularnych efektach – takie powinny być dziś zabiegi stomatologiczne. Czy współczesny stomatolog może z uśmiechem na ustach obchodzić przypadający 5 marca Światowy Dzień Stomatologa?
Nadwrażliwość zębów to powszechny problem - dotyczy aż 57 proc. globalnej populacji. Łyk gorącej kawy lub delikatny powiew zimnego powietrza - jeden niepozorny bodziec wyzwala przeszywający ból, na który uskarża się 1/3 Polaków, co stawia go na czele najczęstszych schorzeń stomatologicznych. Jak temu zaradzić?
Zależy Ci na dobrej prezencji? Zadbaj zatem nie tylko o odpowiedni ubiór czy dobrą fryzurę, lecz także piękny uśmiech, którego podstawą są zadbane zęby bez ubytków. Teraz łatwo to osiągnąć, np. dzięki implantom, które zapewnią komfort i pewność siebie.
Wybiłeś sobie ząb? Bez paniki! Jeśli zachowasz zimną krew i będziesz postępować zgodnie z zasadami, ząb z powrotem trafi na swoje miejsce. Magia? Niekoniecznie. Pozwala na to zabieg reimplantacji, stosunkowy prosty, a pozwalający zachować to, co najcenniejsze – naturalny ząb.
Czy wiesz, że zamiast łykać kolejną tabletkę na ból głowy lepiej zarejestrować się do dentysty? Aż jedna czwarta wszystkich bólów w rejonie głowy ma swoje źródło w wadzie zgryzu. Przez zły zgryz mogą cię też boleć: oczy, szyja, kark, plecy, kręgosłup. Dlatego jeśli dokuczają ci szumy uszne lub permanentne zmęczenie, odwiedź stomatologa.
Piękny uśmiech, a co za tym idzie również proste i równe zęby, to marzenie niejednej osoby. Często jednak bardzo długo nosimy się z podjęciem decyzji o leczeniu ortodontycznym. Obawy wynikają najczęściej z naszej niewiedzy, a im dłużej zwlekamy tym trudniej może wyglądać proces leczenia. Na czym polega prostowanie zębów, jakie aparaty dają najlepsze efekty i czy ekstrakcje, czyli wyrywanie zębów jest konieczna przed rozpoczęciem leczenia?
Zęby to nie tylko estetyka i wyznacznik atrakcyjności, tu także zaczyna się wiele kluczowych dla organizmu procesów m.in. jedzenie i trawienie. To w dużej mierze od nas zależy, czy będą zdrowe, czy wręcz przeciwnie – będziemy mieli skłonność do powstawania ubytków i innych dolegliwości jamy ustnej. „Schorowane” zęby wypadną na skutek wieloletnich zaniedbań, albo zostaną z nami do późnej starości. Jak o nie zadbać na co dzień?
Jeśli masz wadę zgryzu, grozi ci przyspieszone starzenie. Złym zgryzem szybciej niż rówieśnicy zapracujesz na zmarszczki i bruzdy, opadające rysy twarzy czy utratę owalu. Jeśli nie chcesz wyglądać na starszą niż jesteś, regularnie kontroluj zgryz – przekonują ortodonci.
W najlepszym wypadku twoje dziąsła opuchną i będą krwawić, w najgorszym – umocowane na nich zęby wypadną bezpowrotnie. W wyniku powikłań ryzykujesz też m.in. miażdżycą i chorobami serca, cukrzycą, a nawet udarem. Niestety, wciąż wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tych zagrożeń.