W University of Utah School of Medicine odkryto, że osoby bardziej narażone na problemy z barkiem, w tym ból stawów i uraz pierścienia rotatorów (grupa mięśni ramion) mają zwiększone ryzyko chorób serca.
Objawy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) mogą się pogorszyć u pacjentów, którzy jednocześnie doświadczają depresji.
Jesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.
Każdej pracy towarzyszy pewna dawka stresu, która wiąże się z rodzajem powierzonych obowiązków, czasem poświęconym na ich wypełnienie, bycie poddanym ocenie innych, etc. Są jednak takie zajęcia, do których wykonywania nadają się jedynie najodporniejsi, podczas gdy inne wręcz wywołują znudzenie. Nie bez znaczenia dla poziomu stresu w pracy jest także to czy lubimy daną formę aktywności zawodowej. Oto stresogenne aspekty różnych profesji.
Osoby starsze z niedoborem witaminy D mogą doświadczać problemów z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak ubieranie się czy wchodzenie po schodach.
Chociaż lato - a wraz z nim piękna pogoda – już się skończyło, nie musisz siedzieć w domu. Ubierz się ciepło i wyjdź na spacer, nie tylko dotlenisz organizm, ale odzyskasz energię i spalisz nadmiar spożytych kalorii.
Najnowsze badania dowodzą, że umiarkowane ćwiczenia fizyczne wykonywane przez seniorów z nie leczonym, lekkim nadciśnieniem nie powodują żadnych negatywnych skutków chorobotwórczych, jak sądzono do tej pory.