W Polsce istnieje kraina jak z baśni. Dziki krajobraz, pełen bagien, rozległych mokradeł, borów i wierzbowych zarośli. Ludzie żyją tutaj podporządkowani naturze, zgodnie z rytmem przyrody. O tych, którzy wybrali życie w tej krainie mówi się „biebrznięci”.
Nareszcie nadszedł! Upragniony odpoczynek, długo wyczekiwany urlop staje się rzeczywistością. W euforii planujemy wyjazd, wybieramy ofertę, pakujemy walizki. W ferworze przygotowań pamiętajmy koniecznie o zabraniu podróżnej apteczki. Starannie skompletujmy wakacyjny niezbędnik, który zapewni nam urlop bez niespodzianek. Co powinno się znaleźć w naszej wyjazdowej apteczce?
Dlaczego lubimy wypoczywać na wyspach? Odpowiedź wydaje się prosta, szczególnie dla tych, którzy na co dzień mieszkają na kontynencie i wyspa dla nich to idealna przestrzeń na oderwanie się od codzienności. Zewsząd otoczona morzem, pełna zatoczek, plaż pozwala się wyciszyć i zregenerować. Wśród najpopularniejszych wysp znajdują się włoskie Sycylia i Sardynia.
Przed nami sezon na wakacyjne wyjazdy wypoczynkowe. To niezbywalne prawo pracownika – pracodawca nie może pozbawić nas tego prawa, a sam pracownik nie może się go zrzec. Jak wygląda proces nabywania prawa do urlopu wypoczynkowego, jaki jest jego wymiar i kiedy przysługuje?
Wszyscy marzą o wakacjach pełnych słońca i relaksu, które pozostawią po sobie wspaniałe i niezapomniane wrażenia. Sielankę mogą jednak niestety zakłócić dolegliwości zdrowotne – zazwyczaj niegroźne dla zdrowia, ale na pewno mocno uciążliwe. Niektórym problemom można jednak bez trudu przeciwdziałać.
Od niedzieli, 14 czerwca, obowiązuje nowy, wakacyjny rozkład jazdy PKP. Pojawiły się wnim dodatkowe pociągi do miejscowości turystycznych. Nowością w siatce połączeń będzie TLK Bolko kursujący na trasie Lublin - Wrocław - Lublin. Korekta uwzględnia także zmiany związane z intensywnymi pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK.
W ostatni weekend pod wodą życie straciło 10 osób. Aż 9 osób utonęło w niedzielę. Tylko od początku maja utonęło już 58 osób, z czego 28 w czerwcu.
Zbliża się kolejny upalny weekend. Słoneczna aura i wysokie temperatury sprawiają, że często wybieramy w te dni relaks nad wodą. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa. Tylko w czerwcu utonęło już 18 osób.
Bilety do ZOO nie należą do najtańszych. Mimo to wielu Polaków przynajmniej raz w roku odwiedza ogrody zoologiczne. Cenimy takie miejsca za ich walory wypoczynkowe, dostarczanie rozrywki, ale także chcemy się w nich czegoś więcej dowiedzieć o otaczającej nas przyrodzie.
Jak wynika z najnowszych badań, w 2014 r. wśród Polaków, którzy powstrzymali się od wakacyjnego wyjazdu, aż 40% zrezygnowało z powodów finansowych. Jak można zminimalizować koszty związane z urlopem, by móc odpocząć poza domem? Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, w jaki sposób zgromadzić niezbędne środki na sfinansowanie wakacji.
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że coraz chętniej wypoczywamy nad wodą. Tylko od początku maja do 2 czerwca utonęły już 32 osoby. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
W tym roku kalendarz długich weekendów nas nie rozpieszcza, dlatego Polacy już myślą o wakacyjnych podróżach. Swój urlop zaplanowało na czerwiec przeszło 10 procent rodaków więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Popularnością cieszą się zarówno wyjazdy zorganizowane, jak i spontaniczne wycieczki „na własną rękę”. Jak jednak pokazują analizy, oferta touroperatora może być nawet o ponad 300 zł tańsza.
Fuerteventura, Teneryfa, Majorka, Lanzarote i Gran Canaria. Oto najpopularniejsze wśród polskich turystów hiszpańskie wyspy. Dlaczego lubimy je najbardziej?
W roku 2014 ponad połowa dorosłych Polaków wypoczywała poza miejscem zamieszkania przynajmniej raz przez co najmniej dwa dni - wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. W ubiegłym roku, podobnie jak w latach poprzednich, Polacy najczęściej wypoczywali w kraju. Za granicą wypoczywało 18 procent ogółu Polaków, co stanowi jedną trzecią wyjeżdżających w celach wypoczynkowych na co najmniej dwa dni.
Sezon zimowych wojaży właśnie startuje – widać to w sklepach ze sprzętem narciarskim, widać też na ulicach. Reklam, promujących bajeczne, polskie bądź zagraniczne kurorty, nie brakuje. Polacy bombardowani są kolorowymi folderami i kuszącymi zdjęciami. Problem polega na tym, że dla przeciętnego Polaka zimowy wypad to luksus, na który nie może sobie pozwolić. Liczby mówią same za siebie.