Teoretycznie emerytura to całoroczne wakacje. Tymczasem każdy, kto zakończył już aktywność zawodową wie, że wcale tak nie jest i że wakacje są po prostu potrzebne. Każdemu.
Prawie 40 proc. więcej turystów z Polski chce tego lata odpoczywać w Chorwacji. To nie tylko efekt poszukiwania tzw. bezpiecznych kierunków. Porównanie kosztów wypoczynku przynosi zaskakujący efekt: wakacje nad Adriatykiem nie odbiegają pod tym względem znacząco od wyjazdu z biurem podróży nad polskie morze.
Choć Wiedeń jest położony daleko od morza, zaprasza na wodne szaleństwo na falach. Praktycznie w centrum austriackiej stolicy, przy placu Schwarzenbergplatz można już posurfować.
Coraz częściej spędzamy weekendy, a nawet cały urlop na rowerze, kajaku, żaglówce, czy wędrując pieszo. Z reguły nie wymaga to specjalnego programu żywieniowego, o ile nasza codzienna dieta jest prawidłowa, a więc zawiera potrzebne makro- i mikroskładniki oraz witaminy. Niezależnie od formy aktywnego wypoczynku podstawowe zasady zdrowego odżywiania są podobne. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, aby uczucie głodu czy brak energii nie przeszkodziły nam w czerpaniu przyjemności z wyjazdu?
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze kilka tygodni, ale coraz ładniejsza aura sprawia, że chętniej wypoczywamy nad wodą. Tymczasem by wypoczynek ten nie zmienił się w tragedię, Policja przypomina, że wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
Dzięki tanim liniom lotniczym wiele osób spędza wakacje i długie weekendy poza Polską. Przypominamy, aby w natłoku spraw organizacyjnych nie zapomnieć o wyrobieniu sobie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Zwracamy też uwagę, że nawet jej posiadanie nie zwalnia z wszystkich opłat. Poniżej kilka przykładów kosztów, które pokryje tylko dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.
Samodzielne zaplanowanie podróży czy wyjazdu urlopowego nie wymaga zmysłu organizacyjnego. Nie jest czasochłonne i przede wszystkim jest bezpieczne oraz pozwala zaoszczędzić nawet połowę kosztów, które poniesiemy wybierając się na wakacje z biurem podróży. Jak nie przepłacić, wybrać najlepszą opcję i móc w pełni cieszyć się z wyjazdu?
Wczesna wiosna to często okres planowania wakacji. Najpopularniejszym terminem na wyjazd – zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi – są miesiące letnie, czyli lipiec i sierpień. W tym okresie oferty biur podróży nie przedstawiają się jednak atrakcyjnie cenowo. Jak zatem zaplanować ten wydatek, żeby wakacyjne leniuchowanie nie przyprawiało o stres związany z ponoszonymi kosztami?
Niektórzy z nas często tak samo nie mogą jak i nie chcą zostawiać swoich czworonożnych podopiecznych na głowie rodziny, czy przyjaciół lub też boją się pozostawiać je w zwierzęcych hotelach. Przy niedalekich podróżach, zwłaszcza samochodem, zabranie psa na wyprawę nie powinno stanowić problemu. Które z państw Europy oraz rejonów Polski, są najbardziej przyjazne dla podróżujących ze zwierzakiem?
Życie w biegu, ogromna ilość obowiązków zarówno w pracy, jak i w domu to bezpośrednie powody przemęczenia. Jeśli odczuwasz brak energii do działania, osłabienie, czy częste zmiany nastrojów – to znak, że czas na odpoczynek. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na relaks.
Jak kształtują się ceny za nocleg w miejscowościach górskich w tym miesiącu w stosunku do lutego zeszłego roku. Okazuje się, że w wielu miejscach nocleg jest tańszy niż w lutym 2015. Gdzie jest taniej, a gdzie drożej?
Zbliżający się okres świąteczny to nie tylko czas rodzinnych spotkań przy stole, ale także długo wyczekiwanego odpoczynku po zwykle bardzo intensywnej końcówce roku. Zdarza się jednak, że mimo świątecznej przerwy wracamy myślami o pracy, rozważamy ostatnie działania, zastanawiamy się nad kolejnymi albo przejmujemy się zawodowymi sprawami. Jak nie poddać się takim myślom i dobrze wykorzystać Święta do „naładowania baterii” na nowy rok?
Polacy oddają się zupełnie innym przyjemnościom, niż rzeczywiście by chcieli. Chociaż większość z nas w wolnym czasie najczęściej ogląda telewizję lub słucha muzyki, to co trzeci Polak chciałby spędzać czas wolny aktywnie.
Dziewicze plaże niczym Bahamy, oszałamiający błękit Morza Jońskiego, baśniowe miasteczka „tysiąca schodów” i „białych dachów” oraz wciąż niezbadane Niebieskie Oko. To tylko niektóre powody coraz częstszych wizyt turystów w Albanii.
Spacer po spowitej w porannej mgle plaży, popołudniowa partia golfa i relaksujący zabieg w SPA z wykorzystaniem naturalnego bursztynu czy morskich alg, wieczorna kolacja w eleganckiej restauracji serwującej dania przygotowane z najświeższych regionalnych składników i nocleg w zabytkowym pałacu – to tylko kilka propozycji dla osób, które jesienią potrzebują naładowania akumulatorów i oderwania się od codzienności. O tej porze roku województwo pomorskie kusi nie tylko wspaniałymi krajobrazami, ale również bogatą ofertą przygotowaną dla najbardziej wymagających koneserów relaksu.