Letnie miesiące i upalna pogoda sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, która już zaczyna zbierać śmiertelne żniwo. Od maja odnotowano w całej Polsce już ponad 179 przypadków utonięć, w tym w ciągu pierwszego weekendu lipca aż 41. Co zrobić, aby zabawa na plaży nie zamieniła się w tragedię? Co, oprócz ręcznika, stroju kąpielowego i klapek zabrać nad wodę? Eksperci wskazują na jedno – rozsądek.
Co piąty senior nie przeznacza żadnych pieniędzy „na przyjemności”, co trzeci (33 proc.) deklaruje, że wydaje na ten cel poniżej 100 zł miesięcznie – wynika z badania Funduszu Hipotecznego DOM. Najczęstsze formy spędzania wolnego czasu wśród emerytów to czytanie książek i gazet (86 proc.), oglądanie telewizji (prawie 62 proc.), spacery (35 proc.) oraz prace w ogródku (prawie 13 proc.). Czy polscy seniorzy jeżdżą na wakacje? Gdzie wypoczywają i z czego finansują wojaże?
Niewyjaśniona śmierć polskiej turystki w Egipcie, która elektryzuje opinię publiczną, nie wpłynęła na decyzje turystów dotyczących rezerwowania wypoczynku w tym kraju. Nie dostrzegają oni w tym zdarzeniu bezpośredniego zagrożenia. A dopiero taka subiektywna ocena powoduje rezygnację z danego kierunku. W przeszłości ten mechanizm można było obserwować wielokrotnie.
Przy wjeździe do Chorwacji czekają turystów w tym roku kontrole graniczne. Dodatkowo, chorwacki rząd podniósł opłaty za autostrady. O ile wydłuży się i jak bardzo wzrośnie koszt podróży do tego kraju? O czym jeszcze warto wiedzieć podróżując tego lata do Chorwacji?
Niektórzy jeszcze ciągle na majówce, a przed nami też długi weekend czerwcowy i sierpniowy. Chcąc spędzić jeden z nich za granicą najlepiej upolować ofertę last minute i wybrać jeden z tegorocznych najtańszych kierunków. Co ciekawe, nie jest to popularna dotychczas Grecja.
Kiedy ostatnio czułeś się jak turysta we własnym mieście? Kiedy byłeś w popularnym wśród turystów muzeum, na spacerze w parku albo na kawie na obleganym deptaku? Jeśli od kilku lat obserwujesz miasto jedynie z perspektywy zabieganego pracownika korporacji – z okna autobusu lub tramwaju – majówka jest momentem, w którym możesz zwolnić i poznać je na nowo.
Święta wielkanocne tuż tuż, a wraz z ich nadejściem szykuje się moc pysznego jedzenia i wielogodzinnego biesiadowania przy rodzinnym stole, które mogą zniweczyć trudy związane z odchudzaniem i zdrowym odżywianiem, na które udało nam się w końcu przestawić. Jak pozostać w dobrej formie, nie cierpiąc przy stole katuszy, a jednocześnie nie zadręczając się wyrzutami sumienia?
Polscy turyści z roku na rok chętniej wyjeżdżają na Wielkanoc na imprezy turystyczne. Teraz święta spędzi w ten sposób aż o 53 proc. klientów biur podróży. Ponieważ Wielkanoc w tym roku wypada późno, bo w połowie kwietnia, znacznie mniejszy jest odsetek wyjeżdżających w tym czasie na narty niż przed rokiem.
Walizki już prawie spakowane, hotel zarezerwowany, bilety kupione - czas rozpocząć wyczekiwane wakacje! Pozostaje tylko jedno pytanie - co zrobić z naszym domowym pupilem? Zabrać ze sobą czy zostawić pod opieką kogoś zaufanego? Jak podróżować ze zwierzakiem? Prezentujemy kilka sprawdzonych pomysłów.
Wakacje to czas odpoczynku od obowiązków, który chętnie wykorzystujemy na letnie wycieczki w gronie rodziny lub przyjaciół. Warto zadbać o to, aby ten czas był nie tylko przyjemnością „dla ducha”, lecz także przyniósł korzyści dla ciała. Słoneczna pogoda zachęca do aktywności fizycznej, a spacery brzegiem morza będą doskonałym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnego mu jodu.
Co trzeci Polak zamierza spędzić letni urlop zagranicą, ale nie dalej niż w Europie. Osób gotowych wyruszyć w tym roku poza nasz kontynent jest mniej niż 4 proc. – wynika badania „Wyjazdy Polaków” ARC Rynek i Opinia wykonanego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK. Wraz z rosnącymi obawami przed zagranicznymi wojażami rośnie ryzyko bankructw touroperatorów. Zakup wycieczki w nieodpowiedniej firmie może oznaczać stratę pieniędzy.
Nie bez powodu Grecja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wycieczek. Jej bogata oferta turystyczna pozwala atrakcyjnie spędzić czas zarówno entuzjastom zwiedzania i plażowania, jak i aktywnego wypoczynku. Odkrywamy uroki Hellady i podpowiadamy, dokąd udać się na wymarzone wakacje.
Z wakacji prosto na fotel dentystyczny? To możliwe, jeśli nie będziesz przestrzegać pewnych zasad. Oto, co warto wiedzieć przed urlopem, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.
Wyjeżdżając na wakacje za granicę nie zapomnij o zabraniu ze sobą karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Dzięki karcie EKUZ w nagłych przypadkach będziemy mogli skorzystać z pomocy medycznej w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria).
41% Polaków deklaruje, że dla rodziny przeznacza ponad 5 godzin tygodniowo, jednak co piąty przyznaje, że chciałby tego czasu poświęcać jeszcze więcej – wynika z badania Polacy po godzinach”. Dodatkowo, narzekamy na brak czasu na realizację własnych pasji, odpoczynek czy podróże. Co pochłania czas Polaków poza pracą? Ile poświęcają go dla przyjaciół, a ile na obowiązki domowe?